ASUS marka laptop açılmıyor, sorun nedir?

Merhaba ben asus laptop kullanıcısıyım laptopta oyun oynuyordum ve benim mousum bozuktu kardeşim bozuk olduğuunu bilmiyordu sonra power tuşundan kapamış laptobu ben sonra açmak istediğimde açılmadı kardeşimi çağırdım ne yaptın dedim abi dedi mouse çalışmıyodu o yüzden ben power tuşundan kapattım dedi sonra açmak için şarja taktım olmadı başka zamanda aynı şey oluyordu 2-3 gün şarja taktığımda ışık yanıyordu sonra çalıştırıyordum aynı şey olunca yine şarja takıyorum fakat ışık yanmıyor bu böyle habire oluyor. Işık yanınca açılıyor fakat 2 yada 3 gün şarjda takılı olunca adaptörü çıkarıp yeniden taktığımda yeniden çalışıyor.

krewllaks krewllaks (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    batarya ile alakalı bir sorun gibi batarya ömrünü tamamlamış olabilir bilgisayarcıda bir ölçüm yaptırmanızı tavsiye ederim

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      Ben bu laptopu aldığımız yere götürdüm orada açılmış sonraburaya getirdim oluyordu sonra işte yukarıdaki gibi oldu . Götürdüğüm yerdeki arkadaş laptopun şarjı bitince bırak şarjı bitsin sonra tak dedi ve aynısını yaptım taktım olmadı 2-3 gün şarjda takılıydı şarjı tıkarıp taktım yine ışık yandı ve 2-3 gün süresincebirkaçkere denedim ve ışık yanmadı

      krewllaks krewllaks (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        Laptop bataryasını çıkartarak deneyin eğer garantisi yoksa arka kapakları açarak Ram , HDD çıkartıp tekrar takın , açmış olduğunuz kapaklardan bios piline ulaşırsanız çıkatıp tekrar takın çözüm olacaktır.

        germen germen (1)