Asus P5KC anakartına, MSI GT730 ekran kartı uyum sağlar mı ?

Yeni ekran kartı alıcam, Ana kartım Asus P5KC, İşlemcim İntel Core Quad 2, Ram 4 GB'dir. MSI GT730 ekran kartı uyar mı ? Veya hangi marka ekran kartı uyum sağlamaktadır ? Teşekkür Ederim...

volkanaslan volkanaslan (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Anakarınızda 2 adet PCI Express x16 girişi bulunuyor.Bunlardan mavi olanı x16 modunda siyah olanı ise x4 modunda çalışıyor.

    Anakartınızın 2 slotu da ekran kartına uygun anlamına geliyor, mavi olan slotunuz ise daha performanslı şekilde ekran kartını çalıştıracaktır.

    Kısacası siz mavi olan slotunuza şuanda piyasada olan tüm ekran kartlarını gönül rahatlığı ile takabilirsiniz(piyasada artık AGP formatı kalmadığı için bu şekilde söyledim).Dolayısıyla üstte bahsettiğiniz MSI GT730 ekran kartı da PCI Express x16 slotundan çalıştığından gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)