Asus PC'lerde BIOS nasıl güncellenir?

Merhaba;

Şuana kadar hiç BIOS güncellemesi yapmadım. Asus PC'lerde BIOS nasıl güncellenir?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

  • Masaüstü mü laptop mu? omercik 6 yıl önce
  • @farurhenho Laptop toprak34 6 yıl önce
  • Hiç model falan belirtmemişsin? Ne kadar çok detay, o kadar fazla yardım. Falcı olmadığımız için modelini bilmemize imkan yok @toprak34 omercik 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Bunun için Asus PC'lerde yüklü gelen WinFlash aracı (programı) kullanılır.

Eğer bu araç PC'de bulunmuyorsa (veya kaldırıldıysa) Asus resmi destek sayfasından (tıkla) yüklenir (Mevcut PC modeli girilerek aranır ve eğer görülebilir download listesinde yoksa altta bulunan "Diğer" veya "Tümünü göster" bağlantısı tıklanarak liste genişletilir):

WinFlash aracı PC'ye yüklendikten sonra çalıştırılır ve alttaki ekran görüntülerinde görüldüğü şekilde yapılır:

temmuz temmuz (12505)