asus wireless bağlantı kopma sorunu

Windows 8.1 işletim sistemli Asus K55V kullanıyorum.

Son zamanlarda wireless bağlantım sürekli kopuyor.

Modem uzaklığıyla ilgili olacağını zannetmiyorum çünkü modem 10 metre uzağımda ve daha önce böyle bir sorun olmamıştı.

Wireless driveri ile ilgili bir sorun mu acaba?

seniordiego seniordiego (5)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Asus bu durum içim şunları öneriyor:

    1. Adsl Router’ınızın maksimum kablosuz bağlantı sınırını kontrol ediniz. Adsl Router’ınızı bir köşeye, metal objelerin yakınına ve diğer elektronik aletlerin yakınında konumlandırmayınız.

    2.      Adsl modem ayarlarını başka bir kanala ayarlamayı deneyin. Kanal 1, 6 veya 11 önerilir.

    3.       Eğer bilgisayarınız internete PPPoE aracılığıyla bağlanıyorsa, lütfen router ayarlarınızdan otomatik olarak bağlantıdan çık (auto-disconnection) fonksiyonunu kontrol edin, ve lütfen internet sağlayıcınızla bağlantıya geçin. (Bazı modemlerde bilgisayarınız istek göndermediği anda adsl modem bağlantıyı keser, istek gönderdiğinde tekrar bağlanır. Adsl modemiz de böyle bir ayar var  mı kontrol edin)

    4.       Bilgisayarınızdaki güvenlik uygulamalarını ve firewall’u geçici olarak kaldırın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

    5.       Aşağıdaki yönergeleri izleyerek kablosuz adaptörünüzün güç tasarruf modunu kapatın.

    a.       Bilgisayarıma sağ tıklayın, Özellikler’i seçin. Aygıt Yöneticisi’ne girin.

    b.      Kablosuz adaptörünüze sağ tıklayıp Özellikler’i seçin. Güç Yönetimi sekmesine girin.

    c.       “Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın.” (Allow the computer to turn off this device to save power) seçeneğini kaldırıp Tamam’a tıklayın.

    6.       Eğer Aygıt Yöneticisi’nde adaptörün düzgün yüklenmediği görünüyorsa, lütfen sürücüleri tekrar yüklemeyi deneyin. http://support.asus.com/download/Options.aspx?SLanguage=en&type=1 adresinden doğru sürücüyü bulup indirin.

    7.       Eğer Aygıt Yöneticisi’nde ağ adaptörünü bulamazsanız, bilgisayar başlatılırken F2 tuşuna basıp BIOS menüsüne girin, daha sonra F9’a basıp varsayılan yüklemeleri tekrar yükleyin, daha sonra F10’a basıp kaydedip yeniden başlatın.

    8.       Eğer yukarıdaki tüm seçenekleri denediyseniz ve sorun hala çözülemediyse son seçenek olarak işletim sisteminizi kurtarmak için tekrar yüklemeyi deneyiniz.

    Ayrıca

    Windows 8 sürekli kablosuz ağdan kopuyor başlığını kontrol edebilirsiniz.

    Ek olarak;

    Qualcomm Atheros Kablosuz ağ sürücüsünün güncellemesi var onu yükleyebilirsiniz.

    Qualcomm Atheros Wireless Sürcüsünü buradan indirebilirsiniz.

    hakan hakan (15424)
    10 yıl önce cevaplandı

      Bilgi için çok çok teşekkür ederim... Aynı sorun benim Asus bilgisayarımda olmuştu. Bugün sitedeki adımları takip ederek sorunu çözmüş bulunmaktayım. teşekkürler tekrarrrr

      bedoo bedoo (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Bende asus k55v serisini kullanıyorum ve aynı sorunu yaşıyorum. cevapları okudum fakat nasıl yapılcağı hakkında biraz daha ayrıntılı açıklarsanız sevinirim .

        yusufzt yusufzt (1)