Asus x53s laptop Ekran calismiyor

Daha once de yaptigim gibi laptopi acip fanini temizledim kapattim guc tusuna bastim ledler yandi hdd isigi yanmadi ekrana hic goruntu gelmiyo su an fan calisiyor ama hdd yi cikarip tekrar actim sorun yine ayni yardimci olur musunuz ?

erdenburakk erdenburakk (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Laptopu varsa HDMI'den veya VGA bağlantsından bir harici monitöre bağla (televizyon olabilir). Oradan görüntü alabilirsen tekrar buraya yaz. Eğer oradanda bir görüntü alınamazsa, senin yapabileceğin birşey yok demektir. O vaziyette teknik servise götürmelisin.

    Not: Ekranda hata mesajı, yazı, herhangi bir kod vs hiçbirşey çıkmıyor olduğunu anlayarak yukarıdakileri belirttim. Farklı bir hal varsa onu ayrıca belirtmelisin (PC'de sabit disk olmasa bile açılışta ekrana bazı kodlar ve anakart pos ekranı gelmeli.).

    Edit: Son olarak sen yine bir işlemciyle oyna biraz. Bir gevşeme, yerinden kayma falan varsa düzelt. Belki işe yarar.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      Hdmi cikisindan monitore bagladim ancak orda da sonuc alamadim ekranda yazi isik vb. hic birsey yok siyah ekran bile cikmiyo

      erdenburakk erdenburakk (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Öyleyse senin yapabileceğin birşey olmaz diye düşünüyorum. Eğer harici monitörden görüntü alabildeydin, laptop ekranıyla gövde arsındaki bağlantı ve kontakları kontrol etmeni tavsiye edecektim. Ama bu durumda maalesef.. Ya anakart, ya anakart ekran kartı devresi yada işlemci bozulmuş (fan çalışsada işlemci yine bozuk olabilir.). Buradan bunları tam teşhis edemeyiz. Zaten teşhis yapsakta pratikte (çözüm yolunda) işe yaramaz. Teknik servise gösterilmeli. Geçmiş olsun. temmuz 9 yıl önce
      • Son ihtimal ve şans olarak mesajımın altına ilavede bulundum. Orayada bakarak belirtileni yapmanı tavsiye ederim. temmuz 9 yıl önce