Asus X550 Anakart j3801 kablosu nedir?

Soket girişinin yanında j3801 yazmakta. Kablo takılırken 4 pinden 1'i kırıldı bu kablo ne kablosu? Nasıl öğrenebilirim?

Cihaz modeli: Asus X550VX-DM248TC

Görsel: https://hizliresim.com/8bQAM5

             https://hizliresim.com/bFXaHb

mutecessis mutecessis (216)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ses kablosu olabilir yani hoparlör kablosu. Bilgisayarın aşırı tozluymuş iyice temizlemende fayda var anakartta tozlanmış.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • hoparlör kablosuymuş,şuan temiz :) mutecessis 3 yıl önce
    • Sanırsam hoparlör kablosunu koparttınız @mutecessis çok hassas kablolar. darkcrak 3 yıl önce
    • pinlerden birisi kırıldı :) mutecessis 3 yıl önce
    • Tamiri var mı bilmiyorum yine de geçmiş olsun @mutecessis darkcrak 3 yıl önce
    • Baya bilgisayar söktüm taktım fakat çok dikkatli kabloları çıkartmaya çalışıyorum. @mutecessis sanırsam siz direk çektiniz kabloyu veya zorladınız çıkartmak için. darkcrak 3 yıl önce
    • Evet öyle oldu,bir tamir kiti almam gerekirdi,power tetikleme flex i de kopmuştu malesef :D mutecessis 3 yıl önce
    • Bilgisayarın anlaşılan o ki bi ameliyat olması gerekiyor bilgisayarcıda @mutecessis darkcrak 3 yıl önce
    • Power flexi değişti, pinler lehimlendi şuan durumu iyi mutecessis 3 yıl önce