Asus X550JK XO012D onboard ram arızası

Merhaba arkadaşlar. Asus X550JK XO012D notebook var elimde sürekli mavi ekran hatası alıyorum. Anakart üzerindeki onboard ram ler arızalı. Onboard ram leri iptal edip boş slot a 8gb ram taksam bilgisayarın mavi ekran hatalarından kurtulabilir miyim? Ya da bunun bir yöntemi var mıdır? Onboard ram leri söküp harici ram taktığımda bilgisayar direkt olarak harici slot u görür mü yoksa ilk başlangıçta onboard ram lerin görülmesi mi gerekiyor.? Teşekkürler..

emre06 emre06 (5)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ram'ında sorun olduğunu nereden çıkarttın. Ayrıca mavi ekran ne yaparken veriyor?

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      Winrar kurulumu yaparken de aldım bilgisayar açılırken de ya da bilgisayar açıldı ayarlar kısmını açarken de 7-8 tane chrome sekmesi açık bir de müzik player açık yarım saatten fazla çalışıyor bilgisayar problem yok sonra birden mavi ekran gidiyor (bilgisayarda da hiç bir işlem yapılmıyor sadece dediğim programlar açık müzik çalıyor.) Memtest86 ile test yaptım sonucu ekliyorum.

      emre06 emre06 (5)
      4 yıl önce cevaplandı

      • https://drive.google.com/file/d/17qKwVGyc9bdmiGthbWxb-YnYEGj0XsVh/view?usp=drivesdk https://drive.google.com/file/d/1CrKBhKxJsuuSg1L-iGpSUj7cM36KXpCj/view?usp=drivesdk emre06 4 yıl önce