ASUS X551MAV Notebook RAM yükseltme

Merhaba arkadaşlar ASUS X551MAV PC var ben ram alıcağım asus desteke sordum 1333 mhzlik oluyormuş ama CPU-Z de 1600mhz yazıyor hangisi doğrudur aşagıdan PC özellikerline bakabilirsiniz

crucial sitesinde 1600mhz olur diyor buyrun link : http://www.crucial.com/usa/en/compatible-upgrade-for/ASUS/x551mav

Alacagım ram : http://urun.n11.com/bellek-ram/ramaxel-4gb-ddr3-1600mhz-laptop-ram-P150431666

xazxaz10 xazxaz10 (55)
7 yıl önce sordu

  • 2 adet aynı foto olmuş kusura bakmayın xazxaz10 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Şaunda bilgisayarınızda 2GB boyutunda 1600 MHZ hızında çalışan DDR3 slotlu bir RAM bulunuyor.

Sizde bu RAM'in yanına 2GB 1600MHZ DDR3 Notebook Ram alabilirsiniz.RAM i 1600 MHZ almanız sizin yararınıza olur.Eğer bilgisayarınızıza 1333 MHZ Ram takarsanız şuanda 1600 MHZ de çalışan RAM hızınıza düşürerek 1333 MHZ yapmış olursunuz.Çünkü RAM lerin hepsi aynı frekansta çalışmak durumunda kalır.Bu durumda bilgisayarın en düşük RAM frekansına göre ayar yapılır.

ismailsarp ismailsarp (6010)
7 yıl önce cevaplandı

  • ben ramimi söktüm üstünde 2 gb 800mhz yazıyordu xazxaz10 7 yıl önce
  • RAM ler, DDR yapısı ile birlikte yazıldıkları değerin 2 katı ile çalışırlar.Dolayısıyla sizdeki 800*2=1600 MHZ hızında çalışıyor.Bu gönderdiğiniz foroğraflar üzerinden de görülebiliyor. @xazxaz10 ismailsarp 7 yıl önce
  • peki bu rami alsam uyugun olurmu xazxaz10 7 yıl önce
  • @xazxaz10 Bilgisayarınız maksimum 4 GB ram destekliyor.Bu açıdan 2 slot olduğu düşünülürse 2+2 şeklinde 4GB yapabilirsiniz.Bu durumda tek slotta 4 GB ram çalıştıramazsınız.2GB raminize ilave 2 GB ram almanız gerekiyor. ismailsarp 7 yıl önce
  • şimdi benim tek slot 2 gb onu söküp 4 lük takamazmıyım xazxaz10 7 yıl önce
  • Bilgisayarınızda tek slot varsa tek slot 4GB takarsınız, ancak bilgisayarınızda çift slot varsa 2GB+2GB şeklinde takmanız gerekir @xazxaz10 ismailsarp 7 yıl önce
  • tek slot var şimdi 4 gb 1600 mhz oluyor degilmi xazxaz10 7 yıl önce
  • Notebook da tek slot var, üreticinin sitesinde maksimum 4 GB ram var.Bu durumda evet tek slota 4GB ram takabilirsiniz. @xazxaz10 ismailsarp 7 yıl önce
  • Sağolun teşekkür ederim xazxaz10 7 yıl önce