asus x555l wifi sınırlı yada baglanamama

kyk yurdunda kalıyorum baskka aglara baglanabılıyorum sorunsuz ornek:telefonumdan netı paylasıp baglanıyorum ama yurdun ınternetıne baglandıgımda ya 5 dk da bır netten atıyo sınırlı dıo yada hıc baglanamadan dırek sınırlı ısaretı gelıyo ve wifi ısaretı uzerınde unlem ısaretı olusuyo fortmat attım ama cozum olmadı wın10 kullanıyorum ..

erdemburak erdemburak (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1- WiFi bağlantı ikonu (saat ve tarihin yanında) üzerinde sağ tuş ve Sorunları gider (tıkla)

    2- Eğer modem arabirimine girme şansın olursa wifi kanallarını deneme yollarıyla değiştir (1-6-11. kanallar genellikle en sağlıklı bağlananlardır)

    3- DNS önbelleğini temizle (Komut isteminden ipconfig /flushdns komutunu çalıştır) ve sistemi yeniden başlat.

    4- DNS'yi el ile gir (8.8.8.8 ve 8.8.4.4 tavsiyemdir)

    5- Yukarıdakilerden sonuç alamazsan wifi bağlantın için yerel ağ modem/routere'ine uyumlu IP ataması yap (Mesela AirTies modemli yerel ağlarda 192.168.2.2'den 192.168.2.255'e kadar rakam kodlarıyla bir IP adresi..).

    Yine problem devam ediyorsa;

    6- Ağ Paylaşım Merkezi>WiFi bağlantısını tıkla ve açılacak WiFi Durumu arabiriminden, önce Özellikler'e gir ve sonra -Ağ İletişimi sekmesi altında- Yapılandır> Güç Yönetimi sekmesinde Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın seçeneğinin yanındaki işareti kaldır.

    Bu yerel ağda özel olarak bu ayarları kullan (Diğer ağlar ile bağlantılarında yine eski ayarına dönersin).

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      temmuz hocama katılıyorum. Özellikle kanal değişiminde olumlu sonuç alacağını düşünüyorum. Ama tabii yurt olduğu için modem arabirimine erişmen zor olabilir.

      Ek olarak ethernet kartının sürücüsünü de güncellemeni öneririm.

      brsozl brsozl (1961)