asus x555ln laptop işlemci yukseltme

Asus X555LN laptop kullanıyorum uzerinde intel core i5-4210u işlemci var FCBGA1168 soketli buldugum işlemcilerin hepsi anakart ustunde. Kapalı kutu da bulamıyorum, bu işlemciler anakarttan ayrılmıyormu mesela Intel Core i7-4600U İşlemci buldugum yer

https://www.baburtech.com/urun/orjinal-hp-6050a2648201-mb-a02-laptop-anakarti-sr1ea-i7-4600u?gclid=Cj0KCQjwzN71BRCOARIsAF8pjfi8gUhEMb0uEPQakumdHDy7OemiIMaSkK5wBGnyz5ip1R4sezOGmt0aAhK1EALw_wcB

bunu anakatla beraber alsam işlemciyi kendi sistemime takamazmıyım. Şimdiden teşekkür ederim.

magicviper magicviper (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Laptop işlemcisi yükseltilemez, değiştirilemez. Kendi imkanlarınızla değiştirmeniz imkansız. BGA makinası ile yaparlar. Çok masraflı olacağını düşünüyorum.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Tabi masraflı olacak çünkü uzun işlem. darkcrak 3 yıl önce

    Her laptop un işlemcisi değişmiyor ve değiştirmeye kalkarsan bilgisayarına zarar verebilirsin. Bunu senin zorlaman zarar verir bilgisyara daha fazla masraf çıkartır. Zaten çoğu bilgisayara işlemci yapışık olarak geliyor yani kendinden zaten bir çok bilgisayar böyle yok onu alsam takdam olmuyor. @hydra nın dediği yöntemi bilgisyarcı yapar fakat her bilgisyarcıda o malzemeler olmaya bilir.

    Şunu biliyor muydun? Bazı bilgisyarlarda ram çıkmıyor çünkü anakartın içerisinde.

    Bir çok şey var bu üreticiye bağlı olarak değişiyor. Bi cihazın ram ı çıkmaz diğerinin ki çıkar. Bi işlemci değiştirilir diğeri değiştirilmez. Bunu üretici firma ayarlayabilir

    darkcrak darkcrak (5168)