Asus Zenfone 2 (ZE551ML) " Sistem Arayüzü Durdu " Hatası Nasıl çözülür?

Asus Zenfone 2 telefonu kullanıyorum.Telefon %15 şarjın altına düştüğünde Sistem arayüzü durdu hatası alıyorum.Bu hatayı nasıl çözerim?

Asus Zenfone 2 " Sistem Arayüzü Durdu " Hatası Nasıl çözülür?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Asus Zenfone 2 akıllı telefon kullanıcıları ww_2.20.40.90_20150903 isimli telefon sürümüyle birlikte Sistem Arayüzü Durdu hatası alıyorlar.Bu hata şarjın %15'in altına düşmesi ile oluşmaya başlıyor.Asus Zenfone 2 %15 altına geldiğinde şarj uyarısı vermeye başlıyor ve hata ortaya çıkıyor.

    Eğer telefonu Türkçe dil seçeneğinde kullanıyorsanız Sistem Arayüzü Durdu hatası alacaksınız.Diğer dil seçeneklerinde böyle bir hata ile karşılaşılmıyor.

    Asus Zenfone 2 (ZE551ML) " Sistem Arayüzü Durdu " Hatası Nasıl çözülür?

    Hatanın sebebi ww_2.20.40.90_20150903 isimli sürüm sebebiyle oluşuyor.Hatayı ister telefonunuzu güncelleyerek isterseniz de Dil seçeneğini değiştirerek çözebilirsiniz.

    Çözüm 1: Asus Zenfone 2 (ZE551ML) akıllı telefonunuzu güncelleyin

    Asus Zenfone 2 (ZE551ML) " Sistem Arayüzü Durdu " Hatasını telefon sürümünü güncelleyerek çözebilirsiniz.

    1. Ayarlar menüsüne gelin.
    2. Ardından sayfanın altındaki Hakkında kısmına gelin.
    3. Sistem Güncellemesi kısmına gelin ve güncellemeleri kontrol edin.
    4. V2.20.40.97_20150917 sürümlü güncellemeyi bulun ve yükleyin.

    Güncellemenin ardından Asus Zenfone 2 (ZE551ML) akıllı telefonda yaşadığınız " Sistem Arayüzü Durdu " hatasını artık almayacaksınız.

    V2.20.40.97_20150917 sürümlü güncellemenin sağladığı çözümlere bakarsak, sorunun düzeleceğini anlayabiliriz.

    • Fix Power and Boost duplicated icon issue
    • Fix System UI randomly crash issue when in Turkish language

    Çözüm 2: Asus Zenfone 2 (ZE551ML) akıllı telefonunuzun Dil seçeneğini değiştirin.

    Eğer yukarıdaki çözüm şimdilik işinize yaramadıysa veya güncelleme ile ilgili bir sıkıntı yaşadıysanız Çözüm 2'yi kullanarak sorunu düzeltebilirsiniz.Bu çözümde telefon dilinizin değiştirilmesi gerekiyor.Bu yüzden Türkçe dil seçeneği yerine ingilizce veya başka bir dil kullanmak durumunda kalacaksınız.Ancak sorun %15 altına düşünce oluştuğu için sadece %15 lik kısmı ingilizce kullanabilirsiniz.

    1. Telefonunuzun ayarlar bölümüne gelin.
    2. Sayfada Dil ve Giriş kısmını bulun.
    3. Ardından telefon dilini Türkçe'den İngilizceye çevirin.

    Dil değiştirmenin ardından Asus Zenfone 2 (ZE551ML) akıllı telefonda yaşadığınız " Sistem Arayüzü Durdu " hatasını artık almayacaksınız.

    ismailsarp ismailsarp (6010)