ASUS Zenfone 5 ROM nasıl yüklenir?

Sa yardımınıza ihtiyacım var telefonum asus zenfone 5 (a501cg) sd carda rom zip yükledim fakat recovery mod alınca sd card görmüyor aynı şekilde pc ye usb ile bağlamaya çalışıyorum aygıt tanınmadı diyor ne yapmalıyım lütfn yardım edin iyi akşamlar

kullanici611834 kullanici611834 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Android cihazın kendi orijinal recovery bölümünden ROM yükleme işlemi yapamazsınız. Bunun için TWRP veya CWM Recovery yüklemeniz gerekir.

    Siz yüklediniz mi?

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • hayır nasıl yapabilirim kullanici611834 5 yıl önce
    • Bende Asus bi telefon olmadığı için deneyemiyorum ama nasıl yükleyebileceğini anlatayım. YouTube'a girip telefonunun tam modelini ve android sürümünü yazıp sonuna twrp ekleyerek arat. Yığınla video bulursun. Örneğin "ASUS Zenfone 5 Android 8 twrp" gibi @kullanici611834 omercik 5 yıl önce
    • telefon açılmıyor şuanda twrp ve cwm farklı şeyler mi bir telefonda ikisi de bulunur mu peki? kullanici611834 5 yıl önce
    • Bi dakika şimdi işin rengi değişti. Sen çöken telefona orijinal ROM mu atacaksın? @kullanici611834 omercik 5 yıl önce
    • telefona virüs bulaşmıştı her dk durduruldu hatası gelıyor du bende kapıyıp açıyım dedim fakat açılmadı bidaha kaldı bu şekil kullanici611834 5 yıl önce
    • tele usb ile bağladıgımda usb aygıtı arızalı diyor tanımıyor recovery modeda sd card görmüyor kullanici611834 5 yıl önce
    • Ben bunu biraz araştırdım ama biraz karın ağrıtacak işlemler sanırım. Dediğim gibi bi Asus telefonum olsa deneyip sana yazmak isterdim ama işe yarayıp yaramayacağından emin olmadığım için yazmak istemedim. Sen Google da "asus zenfone 5 stock rom" diye arat. Kurtarmak için detaylı anlatan makaleler bulursun. Eğer yapamazsan da servise gönderirsin @kullanici611834 omercik 5 yıl önce
    • garanti yok kullanici611834 5 yıl önce
    • Türkiyeden aldıysan herhalde ücret karşılığıyla bile olsa teknik destek verirler diye düşünüyorum. Bunu bi telefoncu da yapabilir aslında. Benim hiç stock rom yükleme tecrübem olmadı @kullanici611834 omercik 5 yıl önce
    • ben hiç rom dahi yüklemedim en son çare telefoncu sanırım kullanici611834 5 yıl önce