ATA HDD çalışmıyor, ne yapabilirim?

Arkadaşalar Selamun Aleykum, elimde eski bir ATA HDD vardı ama kablo takılan yerlerdeki tellerden bazıları çıktı acaba ondan mı çalışmıyor?

andromobil andromobil (74)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kendiniz diyorsunuz "kablo takılan yerlerdeki tellerden bazıları çıktı" o tel dediğin yerler disk için hayati önem taşıyor.

    hydra hydra (3800)
    1 yıl önce cevaplandı

    • kardeş ben biara denedim açıldı yaw andromobil 1 yıl önce

    "ATA HDD vardı ama kablo takılan yerlerdeki tellerden bazıları çıktı"  o kablolar veri iletimi için kullanılır.  Kablo pinlerindeki herhangi bir sorun elbette diskin çalışmamasına veya düzgün çalışmamasına yol açar.  Bir ara çalıştı demişsin, belki kısa süreliğine bir temas olmuş ve çalışmıştır.

    hakan hakan (15394)
    1 yıl önce cevaplandı

    • zaten çalıştığı zamanalr hdd hatalıydı yani bozukdu bide eski bende zaten yeni aldım bide kardeşim wn7 nin servis pack 2 si varmı andromobil 1 yıl önce
    • @andromobil Windows 7 için en son service pack 1. Service pack 2 çıkmadı. hakan 1 yıl önce