Aternos Minecraft Server Nasıl oluşturulur?

Minecraft Server Oluşturmak Ücretsizmi ?

Ücretsiz Server Oluşturabileceğim Site varmı ?

Süresizmi ?

nvidiagtx nvidiagtx (690)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhabalar;

    Minecraft Server Oluşturmak Ücretsizmi ?
    Minecraft sunucu oluşturmak için yapılmış Siteler vardır bazıları ayda 30 TL Ye bazıları ise ücretsiz'dir. Rabisu gibi siteler vardır.

    Ücretsiz Server Oluşturabileceğim Site varmı ?

    Tabiiki Vardır Aternos Bu işlevi görüyor. Aterons bi fotoğrafında Sunucuları gösteriyordu gerçekten işlerini iyi yapıyolar. Ücretsiz ve süresiz. Fakat Serveri kurduğunuz zaman serveriniz sıraya alınıyor akşam saat 6 civarı sıranız 2500 Olabilir ve 45 Dakika beklemeniz gerekebilir.Fakat  beklerken bilgisayar başından ayrılmamanızı öneririm beklerken size sıranın ortalarında Onaylamanız gerekiyor. ama onaylama tuşu bazen gelmiyor o yüzden 5 dakikada bir SUNUCU Sekmesine tıklamanız gerekli veya sayfayı yenilemeniz gereklidir. ben saat sabah 11 de kurmuştum 3 sıra vardı ve çabucak serveri başlattı. Serveriniz'i istediğniz kadar oyuncu sayısını arttırabiliyorsunuz ben ideal olarak 50'de bırakıyorum serverde lag olmasın diye. Sınırsız Plugin seçebiliyorsunuz File Manager sayesinde pluginlerinizi türkçe yapabiliyorsunuz. Pluginleri pek anlatmıyacağım.  birde serveriniz 5 dakika boyunca boş kalırsa otomatik olarak sv kapanıyor ve SUNUCU sekmesinden yeniden başlatmanız gerekiyor. Serveriniz ücretsiz olduğu için sonunda XXXXXadliserver.aternos.me oluyor. ama bu pek'de önemli değil. Plugin/eklenti Eklemek için sol taraftaki pluginleri indirmeniz gerekiyor. indirdikten sonra SV yi yeniden başlatmanız gerekiyor bunun sebebi Pluginlerin klasörlerinin oluşturulması için. yeniden başlattıktan sonra artık pluginlerinizin dosyalarına tıklayarak editleyebilirsiniz Youtubede bir çok eğitim videosu var. editledikten sonra sv yi Restart atmanız gerkelidir aktifleştirilmesi için. SV nizin Spigotmu / Bukkit mi olmasını istiyorsanız Sol taraftaki SOFTWARE kısmından sv nizin sürümünü ve Türünü seçebilirsiniz unutmayın bazı pluginler Bukkit'e özeldir Bazıları ise Spigot'a özel ve uygun plugin bulduysanız sv nizin hangi minecraft sürümünü seçtiyseniz ona uygun olması gerkeiyor.

    Ama ücretli almak en mantıklısı ne sıra bekleme süresi var ne kapatma :)

    Süresizmi?
    Evet süresiz fakat svniz 5 dakika boyunca boş kalırsa otomatik olarak kapanıyor.

    Anlatacaklarım bu kadar'dı Tamamen kendim yazdım zaten site çok kolay, çok basit bir arayüzü var çabucak öğrenilebilir.

    nvidiagtx nvidiagtx (690)