Aternos nedir, nasıl kullanılır? Aternos'tan Minecraft sunucusu nasıl açılır?

Aternos nedir, nasıl kullanılır?

Aternos'tan Minecraft sunucusu nasıl açılır?

Minecraft ücretsiz sunucu nasıl açabilirim?

Ücretsiz Minecraft sunucusu nasıl açılır?

hydra hydra (3800)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aternos nedir?

    Aternos, server.pro gibi sayılı ücretsiz minecraft sunucusu açabileceğiniz bir platformdur.

    Aternos'a nasıl kayıt olabilirim?

    https://aternos.org/ bu adrese giderek aternos için hesap oluşturabilirsiniz.

    Aternos nasıl kullanılır?

    Öncelikle giriş yaptıktan sonra sağ alt köşedeki "Oyna" butonuna basıyorsunuz. Bastıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bir sunucu oluştur seçeneğine tıklayın.

    "uzmanim.net.aternos.me" kısmını kendi isteğinize göre değiştirebilirsiniz. Bu kısım sizin sunucuya girebilmeniz için gerekli. IP adresi ancak sayılarla değil harflerle bağlantı sağlayacaksınız.

    Biraz soldaki menü kısmını inceleyelim.

    Ayarlar: Sunucu için gerekli olan konfigürasyonları buradan yapacaksınız. En önemlisi eğer TLauncher, TeamExtreme gibi korsan/orijinal olmayan Minecraft kullanıyorsanız Aşağıda belirtilen Korsan(Orijinal Olmayan) kısmını aktifleştirmeniz gerekli.

    Biraz bu menüde yazanların ne olduğunu anlayalım.

    • Oyuncu Sayısı: Oyuncu sayısını değiştirmenize yarar.
    • Zorluk: Kolay, Normal, Zor, Barışçıl olmak üzere zorlukları değiştirmeye yarar.
    • Korsan: Korsan Minecraft kullanıyorsanız burayı aktifleştirmeniz gerekli yoksa oturum açılamadı gibi hatalarla karşılaşabilirsiniz sunucuya girerken.
    • Komut Blokları: Komut bloklarını aktifleştirip, deaktifleştirmeye yarar.
    • Hayvanlar: Hayvanların olup olmamasını ayarlarsınız.
    • Köylüler: Köylülerin olup olmamasını ayarlarsınız.
    • Kaynak paketi URL'si: Buraya Resource Pack/Texture Pack URL'si girerseniz sunucuya girenler otomatik olarak bu kaynak paketini indirecek, gayet güzel bir opsiyon.
    • Oyun modu: Spectate (İzleyici), Hayatta kalma, Yaratıcı olmak üzere oyun modunu değiştirmenize yarar.
    • White-List: Sunucuya sadece bu listeye eklenen oyuncuların girmesine yarar. White-List'e oyuncu ekleyip çıkarabilirsiniz.
    • PVP: Vurmayı açıp kapar. Yani eğer kapalıysa arkadaşlarınıza, oyunculara vuramazsınız açıksa vurursunuz.
    • Yaratıklar: Yaratıkları açıp kapar.
    • Nether: Nether'ı açıp kapar.
    • Doğuş Koruması: Doğduğunuz andan itibaren kaç saniye koruma alacağınızı ayarlar. Mesela 10 yaptınız 10 saniye kimse size vuramaz.

    Konsol: Sunucunun ufak bir logu diyebiliriz.

    Oyuncular: White-List ayarlamanıza, Admin atamanıza, Banlanan oyuncular ve IP Adreslerinize bakmanıza yarar.

    Dosyalar: Server'in dosyaları burada yer alır. İndirdiğiniz modları düzenlemenize yarar. İleride bununla ilgili konu açacağım detaylı bir şekilde her mod için ayar rehberi anlatacağım.

    World: Dışarıdan dünya yüklemenize veya dünya oluşturmanıza yarar.

    Yazılım: Minecraft sürümünü seçmenize yarar. Vanilla normal standart Minecraft sürümüdür. Diğerleri Modlar/eklentiler için ayrı bir sürümdür. Eğer arkadaşlarınızla normal bir minecraft keyfi yaşamak istiyorsanız Vanilla kuracaksınız.

    Başlat diyerek sunucuyu başlatabilirsiniz. Geceleri sıra olmuyor direkt olarak sunucuyu başlatabiliyorsunuz ancak Öğlen veya akşam saatlerine 3 saatten uzun bekleme süresine sahip bir de sıra size gelirken son 2 dakika kala onayla butonuna basmanız gerekiyor basmazsanız o kadar beklemek boşa gitmiş olur.

    hydra hydra (3800)