Ati Mobility Radeon HD 5000 Series( Microsoft Corporation- WDDM V1.20 ) Kod 10 aygıt başlatılamıyor sorunu

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere karşılaştığım bir sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bilgisayarım arzalıydı ve format atılmak zorunda kaldı.Bilgisayar eve geldiğinde aygıt yöneticisine bir gireyim dedim ve girdiğimde Ati Mobility Radeon HD 5000 Series( Microsoft Corporation- WDDM V1.20 ) vardı ve yanında birde ünlem işareti vardı.Aygıta çift tıkladığımda kod 10 işlem başarısız oldu diye hata vardı. Bende aygıtı kaldırarak HP'inin kendi sitesinden Windows 7 driverini indirdim ve kurdum. Ondada kod 45 hatası aldım. Kaldırdım ve yeniden kurdum. Kurduğum HD 5470 değil, HD 5000 di. Ama her ne zaman kursam böyle hatalar alıyorum. Windows 7 de hiç ekran kartı sorunlarıyla karşılaşmadım.Windows 8 de böyle sorunlar var. Sizce ne yapmalıyım? Tekrar bilgisayarcıya götürüp uygun driveri yükletsem yada Windows 7 yimi kurdursam. Yardımlarınızı bekliyorum.

http://hizliresim.com/MyD2z7

http://hizliresim.com/ngloP1

enes7534 enes7534 (13)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba yüklediğiniz sürücü(driver) Windows 8.1 ile uyumlu olmayabilir.

    AMD Windows 8.1 için 32 ve 64 Bit sürücüleri mevcut bu sürücülere aşağıdaki linlerden ulaşabilirsiniz.

    Sürücüleri yüklemeden önce eski sürücülerinizi kaldırınız ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

    AMD Mobility Radeon™ Notebook Drivers 32-Bit sürücüsünü indirmek için tıklayınız.

    AMD Mobility Radeon™ Notebook Drivers 64-Bit sürücüsünü indirmek için tıklayınız.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Cevabın için teşekkür ederim kardeşim, şu an hp'inin kendi Windows 7 olan driverini tekrar kurdum. Şu an bir sıkıntı yok, inşallah bir daha olmaz. Olursa verdiğin linktekileri denerim. Yardımların için sağol. enes7534 8 yıl önce
    • Rica ederim.Umarım tekrar aynı sorunla karşılaşmazsınız. ismailsarp 8 yıl önce
    • Kardeşim yüklediğim Windows 7 drivers ile sorunla karşı karşıya kaldım. Bu seferde kod 45 hatası verdi. enes7534 8 yıl önce
    • Peki konudaki linlerden windows 8.1 için sürücüsü indirip yüklediniz mi? ismailsarp 8 yıl önce
    • Kod 45 hatasının açıklaması: Bilgisayarınıza yüklediğini donanım bağlı değil. ismailsarp 8 yıl önce
    • Kardeşim verdiğin sürücüyü yüklüyorum ekran kartı sürücüsü gözükmüyor, sadece ati catalyst gözüküyor. O kod 45 hatasıda ben HD 5470 yüklediğimde 1-2 gün çalışıyor hiç sıkıntısız sonraki günler açtığımda kod 45 hatası vermeye başlıyor. enes7534 8 yıl önce
    • Windows 8 başlangıcından itibaren aynı sorunları yaşıyor muydunuz?Eğer ilk başlarda böyle bir sorun yaşamadıysanız sistem geri yükleme ile o tarihe geri dönmeyi deneyin. Bu tarz hataların çözümleri genelde olmuyor.Birçok forumda baktım ancak çözüm sağlayan yok gibi.Bu hatanın sebebi bir çeşit uyuşmazlık, sanırım işletim sistemi ile ilgili bir durum var ortada.Eğer bir yol bulamazsanız tekrar Windows 7 işletim sistemine geri dönün ismailsarp 8 yıl önce
    • Kardeşim bu windows sistemini bilgisayarcı yükledi. Yüklendiği andan itibaren bu sorun var. Eğer sorun devam ederse Windows 7 'ye döneceğim galiba. enes7534 8 yıl önce
    • Bilgisayarcı sorunu bile bile size bu şekilde teslim ettiyse, tekrar o bilgisayarcıya gitmemenizde fayda var.Aslında sizin ona götürüp bu sorunu söyledikten sonra ücretsiz şekilde Windows 7 işletim sistemi kurdurmalısınız. Hatanın çözümüne gelince şunu söyleyebilirim.Eski nesin bilgisayarlara yeni işletim sistemleri kurulunca malesef bu tarz hatalar meydana gelebiliyor.Belki bir şekilde hata çözülebiliyordur ama bunu bulmak sizi eminim çok uğraştıracak. ismailsarp 8 yıl önce
    • Kardeşim yine eskisini yükledim dün şuan sorun yok, bu sefer farklı yolla yükledim inşallah aynı tarz hatalarla yine karşılaşmayız. :) enes7534 8 yıl önce
    • Ekisini yükledim derken eski ekran kartı driverinden bahsettiniz sanırım :) Eğer öyleyse çözümü ekleyebilir misiniz? Yanıtınızı konuya ekleyelim bu sorunu yaşayan kişiler de faydalanmış olurlar :) ismailsarp 8 yıl önce
    • Aynen kardeşim HD 5470 i güncelleştir kısmından, bilgisayarımı tara seçeneğiyle şu an sorunsuz kullanıyorum. Sıkıntı çıkmaz umarım. enes7534 8 yıl önce