ati radeon hd 5470 ekran kartı driver sorunu

Öncellikle merhabalar. dell N5010 laptobumda ati radeon hd 5470 ekran kartı var. ati nin internet sitesinden driveri indirdim fakat yüklemeye başladığımda yarısında ekran karardı bi 10-15 sn kadar düzelmedi sonra mavi bir ekran çıktı ve bilgisayar yeniden başlatıldı ekran çözünürlüğü bozulmuştu. Driveri tekrar yükledim fakat driver yüklenmiş gibi görünmesine rağmen ati catalyst controlü açmaya kalktığımda programda hata var gibi bir mesaj çıkıyor ve açılmıyor.tamamen silip yüklememe rağmen sorun devam etti. bende internet sitesinden 4xxx serisini indirdim 5sn de yükleme tamamlandı dedi fakat sağ tıkladığımda ati catalyst control çıkmıyor sorun neden kaynaklanıyor  Bir ay önce driveri yüklediğimde hiçbir sorun olmadan yükleniyordu anakartım bozuldu tamir ettirdim ama şu an driveri yükleyemiyorum.

chipset chipset (11)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Dell'in sitesinde Dell N5010 için iki tane ekran kartı modeli vermiş.

    Bunlardan ilki Intel Graphics Media Accelerator HD, v.15.17.11.64.2202, A02

    Diğeri ise AMD ATI Mobility Radeon HD 5650, ATI Mobility Radeon HD 5470 / HD4200, ATI Mobility Radeonâ„¢ HD 550v, v.8.742, A02 modelleri.

    Sizin  modeldeki kartın AMD olduğundan emin misiniz?

    Aşağıda orjina dell 5470 sürücüleri mevcut. Önce bunlarla deneyebilirsiniz.

    Dell orjinal Windows 7  AMD ATI Mobility Radeon HD 5650 sürücülerini buradan indirebilirsiniz

    Dell orjinal  Windows 7 Intel Graphics Media Accelerator HD sürücülerini buradan indirebilirsiniz.

    Sorun düzelmezse Driver Sweeper ile tüm ekran kartı sürücülerini kaldırın.

    Driver Sweeper buradan indirebilirsiniz.

    Sonrasında Driver Booster ile otomatik sürücüleri tespit etmeyi deneyebilirsiniz.

    Driver Booster nedir? Driver Booster ne işe yarar?

    Bunların hiç biri işe yaramazsa Sistem Geri yükleme ile eski haline dönüş yapabilirsiniz.

    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Öncellikle yorum için teşekkürler fakat dellin internet sitesinden indirdiğim driver eski. need for spees rivals yüklemek istiyorum o yüzden ekran kartını güncellemem gerekiyor yoksa oyun donuyor oynayamıyorum chipset 10 yıl önce
    • Diğer aşamaları dener misiniz peki? murat 10 yıl önce
    • Diger aşamalarıda denedim malesef bir sonuç alamadım yüklendi gibi görünüyor fakat ati catalyst control açılmıyor yani düzgün yüklenmiyor chipset 10 yıl önce
    • Hata mesajını yazabilir misiniz? hakan 10 yıl önce
    • sizin dediğiniz aşamaları tekrar denedim bu sefer atinin driverinı yüklerken yüklemenin ortasında aniden bilgisayar kapandı açmaya çalıştım fakat geri kapanıyor bu neden kaynaklanabilir chipset 10 yıl önce

    sizin dediğiniz aşamaları tekrar denedim bu sefer atinin driverinı yüklerken yüklemenin ortasında aniden bilgisayar kapandı açmaya çalıştım fakat geri kapanıyor bu neden kaynaklanabilir

    chipset chipset (11)
    10 yıl önce cevaplandı

    • merhaba kapanma sorunu uyumsuz driver olması sana tavsiye m güvenli modda açıp pc yi o en son kurdugun driveri kaldırman.. laboustasarim 10 yıl önce