"atikmdag.sys" mavi ekran hatası nasıl çözülür?

sevgili uzmanım net yaklaşık aralık ayından beri 7 8 kere mavi ekran hatası aldım yarısı relatek pci gbı familyy controllerden kaynaklanıyor mini dump dosyası oluşturuluyor benim sorunum pc açılınca değil aksinebazen 2 gün sonra bazen 1 hafta sonra pc açık iken oluyor açılışta problem yok dump dosyalarını da atacağım bir indirme linkiyle birlikte lütfen yardım edermisiniz ?

https://mega.nz/#!vQkxhSQR!ZSddPXw1lOLkPvXAKdrj8mTG0A53dEp8XuuKmKg8rCc

NOT:en son sanırım 2015 in kasım ayında modemi değiştirdim sizce bunun etkisi olabilir mi ?

kullanici123353 kullanici123353 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Minidump dosyalarınızı inceledim. Sorun "atikmdag.sys" ve "ntoskrnl.exe" kaynaklı. Kullanmış olduğunuz ATI ekran kartından kaynaklı oluşan bir mavi ekran hatası. Öncelikle güncel ekran kartı sürücülerini yükleyin ve ardından sorunun devam etmesi durumunda aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

    İlk olarak temiz bir Windows 10 kurulumu yapmanız gerekiyor. Windows 10 kurulumu için aşağıdaki sayfamızdan yararlanabilirsiniz.

    Windows 10 ISO dosyası üzerinden UEFI destekli olarak nasıl kurulur?

    Windows 10 kurulumunun ardıdan güncel sürücülerinizi cihazın üretici firmasından yükleyebilirsiniz.

    atikmdag.sys mavi ekran hatası nasıl çözülür?

    1. C:\Windows\System32\Drivers klasörüne girin.
    2. :\Windows\System32\Drivers içinde atikmpag.sys dosyasını bulun.
    3. Bulduğunuz atikmpag.sys dosyasının ismini atikmpag.sys.old olarak değiştirin.
    4. C:\ATI klasörüne girin.
    5. C:\ATI klasörü içinde atikmpag.sy_ dosyasını masaüstüne kopyalayın.
    6. Daha sonra Başlat > Calıştır > cmd yolunu izleyerek komut istemi ekranına girin.
    7. cmd'ye "chdir Desktop" komutunu girerek masaüstünü seçin.
    8. Ardından expand -r atikmpag.sy_ atikmpag.sys komutunu girin.
    9. İşlemi bitince yeni atikmpag.sys dosyasını C:\Windows\System32\Drivers içine kopyalayın.
    10. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Yukarıda vermiş olduğum adımlar sonuç vermeyebilir. Durum sürücü kaynaklı olduğu için cihazınızın temiz Windows 10 kurulumundan sonra sürücülerinin doğru ve eksiksiz yüklendiğine emin olun.

    brsozl brsozl (1961)
    8 yıl önce cevaplandı

      Bende aynı sorunu dün yaşadım ve aynı dosyalar yüzünden kaynaklanıyodu

      sadecemerakli sadecemerakli (9)