AutoCAD kullanacağım hangi bilgisayar bana yeterli olur

Bilgisiyar hakkında bilgim yok kolay dilden anlatırsanız sevinirim. ASUS VivoBook S alacağım, i5 (U modeli) işlemci, 12 GB RAM, 2 GB GeForce 940MX ekran kartı, 1 TB HDD var. Bana yeterli olur mu bu bilgisayar, beni ne kadar idare eder?

kullanici665644 kullanici665644 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kolay ve özet söyleyeyim, eğer mimarlık-mühendislik falan okumuyorsan, başka türlü söylersek AutoCAD vb üç boyutlu çizim programlarına falan ihtiyacın olmayacaksa rahatlıkla yeterli olur ve okul bitene kadar seni idare eder.

    Okul ve dersler için ofis programlarını rahatlıkla kullanabilirsin, internet hiç problem olmaz ve fazla performans gerektirmeyen oyunları oynayabilirsin, daha ne olsun.

    Sana derslerinde ve öğrenim hayatında başarılar diliyorum :)

    Edit: Başlıktaki "AutoCAD kullanıyorum" ifadesini sonradan farkettim. Bu durumda zorlanabilirsin. RAM ve işlemci yeterli olur ama ekran kartı problem olabilir.

    AutoCAD ile uyumlu ve en iyi performansı verecek olan ekran kartlarına Autodesk’in sayfasından ulaşabilirsin (tıkla)

    AutoCAD tüm sistem gereksinimleri için yine Autodesk sayfasına bakabilirsin (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Autocad temel sistem gereksinimleri:

      32 bit sistemler için 4GB bellek
      64 bit sistemler için 8GB bellek

      Tercihen 1920 x 1080 çözünürlüğü destekleyen ekran kartı

      Alacağın bilgisayar rahatlıkla işini görür.

      murat murat (12492)