AutoCAD LSP virusu

AutoCAD LSP virusu nedir , nasil temizlenir , virusu temizledikten sonra sisteme , AutoCAD e ve DWG uzantili AutoCAD cizim dosyalarina zarari olurmu. Win 7 ve Win 8 icin ayni sekilde mi islem yapilmalidir

kanat kanat (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    LSP aslında bir virüs değil zararsız bir worm yani solucandır. Buna rağmen kendisini tüm dosyalara kopyalayarak AutoCAD kullanıcılarını rahatsız eder. Ayrıca çizim dosyalarınıza bir zararı olmayacaktır. Çözüm için aşağıdaki adımları izleyiniz.

    1. Bu solucandan kurtulmak için acaddocfix_1.8.lsp dosyasını indiriniz.
    2. Ardından AutoCAD programında bir DWG dosyası açınız.
    3. "Tools" veya "Manage" bölümünden "Load Applications" seçeneğini seçiniz ve indirdiğiniz acaddocfix_1.8.lsp isimli dosyayı seçiniz ve "Load" deyiniz.
    4. Ardından AutoCAD'i kapatın ve en son açtığınız DWG dosyasının yanında oluşan acaddoc.lsp dosyasını kalıcı olarak siliniz.
    utkubayat utkubayat (885)