AutoMapper IQueryable Map sorunu

Merhaba,
AutoMapper ile ilgili bir sorunum vardır.
ASP.MVC ile geliştirilen bir projede IQueryable olarak elde ettiğim verileri bir yine IQueryable olan bir DTO class'ına eşlemek istiyorum. Burada map işlemi yapsam dahi hata veriyor. Çözümleri araştırdığımda, cevabımı bulamadım. Merak ettiğim, böyle bir durum ile karşılaşan veya çözüm önerebilecek olan var mıdır ? Bu işlemi nasıl yapabilirim?

Şimdiden teşekkürler. Hayırlı günler.

mehmethamid mehmethamid (16)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Uzun zaman sonra kendi soruma cevap vermiş olayım, denk gelenlere yardımcı olacaktır.
    AutoMapper içinde IQueryable dönen bir nesne için map yapılabilmesini mümkün kılan bir yöntem vardır.

    Örnek olarak;
    targetData mapData = _mapper.ProjectTo<targetData>(sourceData);

    _mapper : AutoMapper'dan türemiş bir nesne.

    sourceData: IQueryable türünde gelen veri seti.

    targetData: IQueryable türünde map'lanan veri seti.

    Bu yolla standart AutoMapper işlemleri yapılabiliyor normalde de. Sadece _mapper nesnesine ait olan "ProjectTo" yöntemi kullanılarak IQueryable mapper işlemi yapılabilir.

    mehmethamid mehmethamid (16)