Avast antivirüs'de karantinadaki dosyalar nasıl kurtarılır?

Avast antivirüs karantinaya alınan dosyalar nerede?

Avast antivirüs karantinaya alınan dosyalar geri nasıl yüklenir?

Karantinadan dosya nasıl kurtarılır?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Avast antivirüs karantinaya alınan dosyalar nerede?

    Avast antivirüs virüs şüphesi barındıran veya virüslü dosyaları silmeden önce karantina denilen özel bir bölüme taşır. Bazen virüs olmayan dosyalar da karantina bölümüne taşınabilir. Bu sebepten karantinadan dosyanızı kurtarmak isteyebilirsiniz.

    Avast antivirüs 2016 - 2017 (v12) sürümünde karantinaya alınan dosyalara şu şekilde erişebilirsiniz.

    1. Avast antivirüs arayüzünü açın. Bunu masaüstündeki Avast simgesini tıklayarak ya da bildirim ekranındaki Avast simgesini tıklayarak yapabilirsiniz.
    2. Avast ana ekranında  Tara > Virüs taraması yap seçeneğini tıklayın.
    3. Virüs taraması yap penceresinin en ant bölümünde Karantina (virüs sandığı) linkini tıklayın.
    4. Avast Karantina penceresi karşınıza gelecektir.

    Avast antivirüs karantinaya alınan dosyalar geri nasıl yüklenir?

    Karantinadan bir dosya çıkartacaksanız bu dosyanın tamamen temiz olduğuna inanıyorsanız ve yanlışlıkla karantianaya alındığını düşünüyorsanız karantinadan dosya kurtarın.

    Avast karantina'dan bir dosyayı kurtarmak, geri yüklemek için şu adımları izleyin

    1. Yukarıda anlatıldığı gibi Avast Karantine bölümünü açın.
    2. Daha önce karantinaya alınan virüslü / şüpheli dosyalar listelenecektir.
    3. Kurtarmak / geri yüklemek istediğiniz dosyayı sağ tuşla tıklayın.
    4. Açılan pencereden Geri yükle seçeneğini seçin.
    5. Eğer silinen dosya bir maile ait ekse o zaman Kurtar ve İstisnalara ekle seçeneğini seçin.

    Bu şekilde Avast karantinaya alınan dosyaları geri yükleyebilir, kurtarabilirsiniz. Bu işlemi yaparken tüm sorumluluk sizdedir. Gerçekten virüs olan dosyaları bilgisayarınızda asla karantinadan geri çıkartmayın. Aksi takdirde bilgisayarınıza virüs bulaştırabilir, diğer dosyaların zarar görmesine sebep olabilirsiniz.

    murat murat (12492)