Avast ile tarama yaparken modem isminin yanında yazan -NAS nedir?

Avast ile ağ taraması yaparken modemin isminin yanında modem ismi ve -NAS yazıyor. Bu NAS ne anlama geliyor? Tehlikeli midir? Tehlikeliyse nasıl kurtulurum?

mumim mumim (19)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    NAS, Network ortamında depolama olarak kullanılan cihazlardır. NAS cihazının içine harddiskleri takarsınız ve cıhazı ethernet ile ağ ortamına bağlarsınız. Bu şekilde NAS'a ağ ortamından herhangi bir cihazdan erişilerek depolama aracı olarak kullanılabilir.

    Eğer modeminizde USB çıkışı vs. gibi çıkışlar varsa avast bunu NAS olarak isimlendirmiş olabilir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

      başkaları ben izin vermeden bağlanamaz değilmi

      mumim mumim (19)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Hayır, gerekli ayarlamalar yapılmadığı sürece bağlanamaz kimse @mumim omercik 6 yıl önce