Avast'ın bulduğu EDLNT.loc virüsü nasıl temizlenir?

Bilgisayarı açtığımda Avast sürekli EDLNT.loc isimli bir virüs buluyor, siliyorum yarım saat sonra tekrar aynı uyarıyı veriyor ama bir türlü kalıcı çözüm bulamadım. Üstelik tarayıcıda sürekli sayfalar açılıyor ve bu sayfalar genelde pornografik içerikli ya da tanışma çöpçatanlık siteleri oluyor. Başım ciddi dertte bu virüsle acil yardım istiyorum, şimdiden teşekkürler.

isakaracam isakaracam (1)
5 yıl önce sordu

  • Avast'ın uyarı ekranında yazanları tam olarak yazar mısın? Veya ekran görüntüsü koyar mısın? alattin 5 yıl önce
  • EDLNT.loc isimli bir virüs varmı? Ben biraz baktım, aradım taradım, bu isimli bir virüse rastlamadım (Sadece virüs değil bu isimde bir dosyaya dahi rastlamadım). Virüs ismiyle alakalı yanılıyor olabilirmisin? @isakaracam temmuz 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Hangi tarayıcıyı kullanıyorsun? Farklı tarayıcıda denedinmi ve orada nasıl?

Eğer farklı tarayıcı yada tarayıcılarda aynı problem yaşanmıyorsa, problemli tarayıcı sıfırlanır (ve tarayıcı exe'sine yeniden kısayol oluşturulur).

Ayrıca alttakileride denemelisin:

Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

temmuz temmuz (12505)