Avast karantinadaki dosyalar tamamen nasıl silinir?

Avast karantina nasıl temizlenir?

Avast karantinadaki dosyalar nasıl silinir?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Avast antivirüs karantinaya alınan dosyalar nerede?

    Avast antivirüs virüs şüphesi barındıran veya virüslü dosyaları silmeden önce karantina denilen özel bir bölüme taşır. Zaman zaman karantina bölümündeki dosyaları tamamen silmek, karantinayı temizlemek isteyebilirsiniz..

    Avast antivirüs 2016 - 2017 (v12) sürümünde karantinaya alınan dosyalara şu şekilde erişebilirsiniz.

    1. Avast antivirüs arayüzünü açın. Bunu masaüstündeki Avast simgesini tıklayarak ya da bildirim ekranındaki Avast simgesini tıklayarak yapabilirsiniz.
    2. Avast ana ekranında  Tara > Virüs taraması yap seçeneğini tıklayın.
    3. Virüs taraması yap penceresinin en ant bölümünde Karantina (virüs sandığı) linkini tıklayın.
    4. Avast Karantina penceresi karşınıza gelecektir.

    Avast karantinadaki dosyalar tamamen nasıl silinir?

    Karantina bölümüne alınan dosyalar işinize yaramıyorsa, tamamen virüs dosyalarında oluşuyorsa, bilgisayarınızdan kaldırmak, karantinayı temizlemek isteyebilirsiniz.

    Avast karantinayı tamamen temizlemek, silmek için şu yolu izleyin

    1. Yukarıda anlatıldığı gibi Avast Karantina bölümünü açın.
    2. Karantinadaki herhangi bir dosyayı seçili hale getirin.
    3. Daha sonra CTRL + A tuşlarına birlikte basarak tüm karantinadaki dosyaları seçin.
    4. Sağ tuşla tıklayın.
    5. Menüden Sil seçeneğini seçin. Böylelikle Avast karantinadaki dosyalar silnmiş olacak

    Bu şekilde Avast karantina bölümünü temizlemiş oldunuz. Artık bu dosyalar geri alınamaz ve kurtarılamaz.

    murat murat (12492)