Avast log (kayıt) dosyaları bilgisayarda nerede tutuluyor?

Avast log dosyaları bilgisayarda hangi klasörde tutuluyor?

Avast log dosyalarına nasıl erişirim?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Avast log dosyaları bilgisayarda hangi klasörde tutuluyor?

    Avast antivirüs, bilgisayarda yaptığı her işlemi, virüs temizleme, virüslü dosya silme gibi işlemleri kayıt altına alır. Bu dosyalar bilgisayarınızda bir klasörde txt formatında yani metin olarak saklanır.

    Avast log dosyalarına şu şekilde ulaşabilirsiniz:

    1. Windows ve R tuşlarına basın.
    2. Açılan çalıştır penceresine şunu yazın ve enter tuşuna basın:
      %programdata%\avast software\avast\report

    Bu komut size C:\ProgramData\avast software\avast\report klasörünü açacaktır. Bu klasör altında

    • EmailShield.txt  > Email tarama kayıtları
    • FileSystemShield.txt > Dosya sistemi tarama kayıtları (C:, D: sürücüsünü tarama logları gibi)
    • WebShield.txt > Dosyası web siteleri tarama kayıtlarını

    gösterir. Bu dosyalar not defteri ile açılabilir dosyalardır. Not defteri ile açılan dosya şu şekilde kayıtları barındırır:

    *
    * Avast Gerçek-Zamanlı Kalkan Tarama Raporu
    * Bu dosya otomatik oluşturuldu
    *
    * Başlama zamanı: 11 Ocak 2017 Çarşamba 11:19:48
    *
    * Kalkan durduruldu: 15 Ocak 2017 Pazar 19:21:53
    * Çalışma süresi 4 gün, 8 saat, 2 dakika, 2 saniye
    *

    * Avast Gerçek-Zamanlı Kalkan Tarama Raporu
    * Bu dosya otomatik oluşturuldu
    *
    * Başlama zamanı: 16 Ocak 2017 Pazartesi 09:44:01
    *

    * Kalkan durduruldu: 16 Ocak 2017 Pazartesi 12:05:05
    * Çalışma süresi 2 saat, 21 dakika, 21 saniye
    *

    * Avast Gerçek-Zamanlı Kalkan Tarama Raporu
    * Bu dosya otomatik oluşturuldu
    *
    * Başlama zamanı: 16 Ocak 2017 Pazartesi 12:05:28
    *

    * Avast Gerçek-Zamanlı Kalkan Tarama Raporu
    * Bu dosya otomatik oluşturuldu
    *
    * Başlama zamanı: 23 Ocak 2017 Pazartesi 16:44:33
    *

    6.12.2016 09:48:47    Gelen e-posta 'Urgent Data' Kimden: "Elinor Fuller" <Fuller.Elinor@mQq.Io>, Kime: <xxx@uzmanim.net>|>payment5034995.zip#1099817717|>~04767LFK10.js [L] JS:LockyDownloader [Trj] (0)
    Dosya başarıyla silindi...

    murat murat (12492)