Avast Service Yüksek CPU Kullanıyor ne yapmalıyım?

Her avast antivirüs programı bilgisayarıma yüklediğimde şunu fark ettim. Görev yöneticisini açıyorum ve Avast service yüksek CPU kullandığını fark ettim fakat ne yaptıysam bu CPU kullanımını düşüremedim. Benim bildiğim antivirüs programı ile virüs tarattığımız zaman CPU kullanımı artar fakat Avast antivirüs programı ile virüs taratmamama rağmen CPU kullanımının fazla olduğunu fark ettim.

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu sorun genellikle antivirüs programlarının koruma araçlarından kaynaklanıyor, genellikle gerçek zamanlı korumayı kullananlarda bu sorun fazla olur çünkü gerçek zamanlı korumalar arka planda çalışıyıor ve bilgisayarına virüs bulaşmasını engelliyor genelde gerçek zamanlı koruma lisanslı antivirüs programlarında oluyor çünkü parayı veriyorsun ve seni daha kapsamlı koruyor. Bu sorun da Gerçek zamanlı korumadan kaynaklana bilir çünkü CPU'nun %50 ve üzerini kullanıyor çünkü siz işlem yaparken antivirüs programı da bunu kendi kapsamında denetliyor yani. Virüs mü? Değil mi? diye.

    Bu CPU kullanımını düşürmenin bir kaç yöntemi var:

    1- Avast bileşenlerini kapata bilirsiniz:

    1. İlk olarak Avast'ın ara birimini açın.
    2. Ardından ayarlar'a gidin ve bileşenler sekmesine tıklayın.
    3. Ve gelen ekrandan kullanmak istemediğiniz seçenekleri kaldırın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    2- CMD işlemi:

    1. CMD'yi yönetici olarak açın ve altdaki komutu girin.
      • C:\ ProgramData\AvastSoftware\Avast
    2. Yukarıdaki komutu girdikden sonra ekrana bir klasör gelecek ardından bu klasörden de avast5.ini yi açın ve altdaki komutu ekleyin.
      • [GrimeFighter] : ScanFrequency=999
    3. Komutu girdikden sonra kaydedin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    3- Avast'ın güncelleme:

    Antivirüs programları yeni sürümlerini güncelleme ile yayınlıyorlar ve bu güncellemeler ile hatalarını gideriyorlar fakat güncel olmayan antivirüs programlarında da hatalar ola biliyor. Eğer Avast antivirüs programınız güncel değil ise güncellemeyi deneyin.

    4- Sorununuz halen daha devam ediyor ise yani CPU kullanımınız halen daha yüksek ise Avast antivirüs programını kaldıra bilirsiniz:

    Avast antivirüs programı çok fazla CPU kullanıyor ve herkes bundan çok şikayetci fakat Avast antivirüs programından daha iyi antivirüs programları da var az CPU kullanan antivirüs programları da var.

    Avast Antivirüs programını kaldırma:

    Avast antivirüs programını nasıl kaldıra bilirim?

    Hangi antivirüs programları iyi?

    1. Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?
    2. Kaspersky
    3. Bitdefender
    4. Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?
    darkcrak darkcrak (5168)