Avea mobil internetim çok yavaş, ne yapmalıyım?

Avea'nın 3G mobil internetini kullanıyorum ama çok yavaş, 4G'ye yükseltemiyorum çünkü cihazım uyumlu değil. Ne yapmalıyım, cidden internetim çok yavaş, şu anda bile uzmanim.net'e zor girebildim. Lütfen bilen biri yardım etsin

Telefonum Smsung Galaxy Note 3 SM-N9000Q, ve rootludur

yardim1315 yardim1315 (37)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Türkiye'de satılan Note 3 modellerinde malesef 4g desteğinin bulunmadığını okudum. Bu durumda sizin elinizde fazla birşey gelmez. Eğer farklı bir telefon çekiyor ve sizin telefonunuz çekmiyor deseydeniz, sorunun telefon kaynaklı olduğunu ve farklı çözüm yolları söylenebilirdi.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Peki telefon kaynaklı olsaydı ne gibi çözümler yapabilirdik denemek istiyorum da. yardim1315 6 yıl önce
    • Telefonu sıfırlamak dışında... Ne gibi çözümler uygulayabiliriz yardim1315 6 yıl önce
    • Bunun en basiti telefonu sıfırlamak ve farklı bir ROM kurmak olurdu. Ancak yaşadığınız sorun sizden kaynaklanmadığında uzaya roket de fırlatsanız düzelmeyecektir :) @yardim1315 ismailsarp 6 yıl önce
    • .Farklı bir rom derken? yardim1315 6 yıl önce
    • (cevap verirseniz sevinirim) yardim1315 6 yıl önce
    • bu yöntemler ekstrem, sorununuz büyük ihtimalle operatör kaynaklı olacak gibi. Bu sebeple işe yaramayacaktır. ROM telefonlara kurulan işletim sistemlerine verilen ad. Bilgisayardaki windows, linux gibi düşünebilirisiniz. @yardim1315 ismailsarp 6 yıl önce
    • Tmm anladım :) yardim1315 6 yıl önce

    3G zaten normalde yavaş, yapacak bir şey yok. Bu senlik bir durum değil, imkanın olsa en son teknolojiyi kullanmak isterdin ama imkan yok anlattığına göre

    4.5G destekleyen bir telefon almanı öneririm eğer illa mobil internetinin hızlı olması senin için hayatî önem taşıyan bir durumsa

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Anladım cevapladığınız için teşekkür ederim :) yardim1315 6 yıl önce

    3G ile bile bağlansan her hangi bir web sitesinin açılması yavaş olmamalı. Web sayfaları arasında gezinirken 3G - 4.5G farkını anlamak neredeyse mümkün değildir. Fark indirme yaparken veya video izlerken yani yoğun kullanımda ortaya çıkar.

    Örneğin uzmanim.net'in ana sayfası 260kb civarındadır. Yüklenmesi  bu sebepten bırakın 3g'yi Edge bağlantı türünde bile hızlı olmalıdır. Bu sebepten sorunun kaynağı büyük ihtimal ile bulunduğunuz yerdeki Avea alt yapısından kaynaklı.

    GSM operatörleri her bölge, il, ilçede aynı kalitede hizmet vermiyor. Örneğin İstanbul'un göbeğindeki bir yerdeki 4G hızı ile Tekirdağ'ın bir ilçesindeki 4G hızı aynı değil.   Bunu düzeltmek için de yapabileceğiniz bir şey yok.

    Kullandığım operatörün 4G bağlantısı İstanbul'da çok iyiyken Saros civarında neredeyse hiç bir sayfa açılmıyor.

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Anladım cevapladığınız için teşekkür ederim :) yardim1315 6 yıl önce