Avea (Türk Telekom) cepten internet ayarları nasıl yapılır?

Türk Telekom internet ayarları nasıl yapılır? Avea internet ayarlarını alma

Türk Telekom internet ayarları yapmak istiyorum. Avea internet ayarları nasıl yapılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Türk Telekom internet ayarları nasıl yapılır? Avea internet ayarları nasıl alınır?

    Türk Telekom (Avea) hattınızda internet ayarlarını aşağıdaki anlattığım yöntemlerden birini kullanarak yapabilirsiniz. Türk Telekom internet ayarlarını yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

    1-) İnternet ayarlarını SMS ile alma:

    Avea (Türk Telekom) internet ayarlarını yapmak için en basit yöntem SMS ile internet ayarlarını otomatik almaktır.

    1. Telefonunuzun mesaj bölümünü açın.
    2. INTERNET AYAR yazıp 5555'e SMS olarak gönderin.

    1-2 dakika sonra internet ayarlarınız mesaj olarak otomatik gelecektir. Yapmaya çalışırken pin kodu sorarsa 500 veya 5000 olarak girin.

    2-) *100#'yi tuşlayarak internet ayarlarını alma:

    1. Telefonunuzun arama bölümünü açın.
    2. Arama ekranından *100#'yi tuşlayın.
    3. İlk önce AYARLAR menüsüne girmek için 5 yazıp Gönder tuşuna basın.
    4. Almak istediğiniz ayar internet olduğu için yazıp yine Gönder tuşuna basın.
    5. Hemen ardından cihazınıza uygun Avea Türk Telekom internet ayarı otomatik olarak gelecektir.

    3-) APN'leri varsayılana sıfırlama:

    Eğer Avea internet ayarları hala olmadıysa, deneme yanılma yoluyla keşfettim bir başka yöntemi paylaşmak istiyorum. APN ayarlarında "APN'leri varsayılana sıfırla" diye bir seçenek var. Bunu uyguladığımızda erişim noktası adları varsayılana (yani olması gerektiği) haline geri dönüyor. Sanırım bu bir çeşit önlem gibi bir şey. Daha sonra ise internet ayarları otomatik olarak yapılmış oluyor.

    APN'leri varsayılana döndürmek için:

    1. Telefonunuzdan Ayarlar'a girin.
    2. Ağlar > Mobil ağ > Erişim noktası adları bölümüne girin.
    3. Buradan menüyü açtığınızda "varsayılana sıfırla" gibi bir seçenek olacak, buna tıklayın.
    4. Varsayılana sıfırladıktan sonra APN'ler olması gerektiği haline geri dönecektir. Yani internet ayarlarınız yoksa bile otomatik yapılacak.

    Avea (Türk Telekom) internet ayarlarım hala olmadı. Ne yapmalıyım?

    Yukarıdaki yöntemden birini yaptıktan sonra internet ayarlarınız mutlaka olmalıdır. Eğer hala problem yaşıyorsanız operatörde veya telefonunuzla alakalı bir sıkıntı var demektir. 444 1 500 numaralı Türk Telekom Avea müşteri hizmetlerini arayıp probleminizi detaylıca söylemeniz gerekiyor.

    omercik omercik (9418)