Avea (Türk Telekom) MMS ayarları nasıl yapılır?

Turk Telekom MMS ayarı nasıl yapılır?

Avea MMS ayarı alma

Turk Telekom MMS ayarları yapma

Avea MMS ayarları nasıl yapılır?

MMS nedir?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Turk Telekom MMS ayarları nasıl yapılır? Avea MMS ayarı nasıl yapılır?

    Turk Telekom (Avea) hattınız için MMS ayarını aşağıdaki adımlardan birini uygulayarak yapabilirsiniz.

    SMS göndererek MMS ayarı yapma:

    1. Telefonunuzdan Mesaj uygulamasını açın.
    2. MMS AYAR yazıp 5555'e gönderin.
    3. Daha sonra telefonunuza ait MMS ayarları gelecek. Gelen mesajı açtığınızda MMS ayarı otomatik olarak yapılacaktır. Eğer şifre sorulursa 500 veya 5000 olarak girin.

    *100#'yi tuşlayarak MMS ayarı yapma:

    1. Telefonunuzun arama uygulamasını açın.
    2. Arama ekranından *100#'yi tuşlayın.
    3. Sonra 5 yazıp Gönder tuşuna basın.
    4. Almak istediğimiz ayar MMS olduğu için 2 yazıp yine Gönder tuşuna basın.
    5. Cihazınıza uygun MMS ayarı otomatik olarak gelecektir.

    MMS nedir? MMS ne işe yarar?

    MMS, Mutlimedia Messaging Service (çoklu ortam mesajlaşma servisi) kısaltılmışıdır. MMS ile normal mesajlarınıza resim, video ve ses dosyaları ekleyebilirsiniz. Yani bugün WhatsApp sayesinde arkadaşımıza gönderdiğimiz bir fotoğrafı yıllar önce MMS sayesinde gönderebiliyorduk. MMS nedir sorusuna cevap olarak kısaca böyle diyebilirim. MMS gönderip alabilmek için operatör desteğinin yanı sıra telefonun da desteği olmalıdır. Hatta IMEI numarası orijinal değilse bile sıkıntı çıkabilir. Örneğin sizin telefonunuz Galaxy S4 olsun, telefonunuzda MMS desteği olmayan bir telefonun IMEI numarası varsa MMS ayarı doğru şekilde size gelmeyebilir. Benzer bir problemi daha önce internet ayarları için yaşamıştım.

    omercik omercik (9418)