Ayarlanabilir bant genişliği interneti hızlandırır mı?

İnternette gezerken denk geldim;

Çalıştır: gpedit.msc
Sonra bilgisayar yapılandırması > yönetim şablonları > Ağ > Qos paket zamanlayıcısı
Ayarlanabilir bant genişliği > Etkin daha sonra ise 20'den 0 yapmak.

Bu gerçekten yüzde 20 İnternet hızı mı artırır? Herhangi bir zararı var mıdır?

Bu arada oradaki değer herkeste 20 imiş. Önceden ama bende 80 yazıyor orada. Bu neden?

GÜNCELDİR ARKADAŞLAR.

zinder zinder (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu ayar QoS trafiğine ayrılan bant genişliğiyle alakalı. QoS ile kullanıcıların pek bir işi yok, hatta bir çok kişi ne demek olduğunu bile bilmiyor.

    "İnterneti hızlandırır mı?" sorusu çok muamma. Yani altyapısal olarak probleminiz varsa internetinizi hızlandırmaz, sadece herhangi bir bant genişliği sınırlamasına maruz kalmamanızı sağlar.

    omercik omercik (9418)