Aygıt tanimlayicisi istegi basarisiz oldu

Merhaba simdi ben bilgisayarimi kapattim yaklasik iki saat sonra tekrar actim actigim da usb tanimadi diye uyari verdi bilgisayarimi kapattigim da sikinti yoktu actigimda boyle birsey oldu neyse sonra otomatik aygit yukleyicisini acti bende bilgisayari yeniden baslattim daha sonra usb tanimadi gibisinden uyarilarda vermedi mausun isiklari yaniyor ama calismiyor klavyede usbden taktigimda ilk bir saniyelik num lock caps lock isiklari yaniyor oda calismiyor bilgisayarda alti adet usb girisi var hepsi ayni sonra flash disk taktim gormedi tepki yok daha sonra telefonumu taktim sarj ediyor fakat telefonu görmüyor bios vs ekraninada giremiyorum mudahale edemiyordum hicbir sey calismadigi isin gittim ps2 girişli  mause aldim taktim calisiyor aygit ve yazicilardan unlem isareti var cozumle arastirdim buyuk cogunluk yazici diriverlarini güncelleyince duzeliyor bende guncelle dedim hata verdi kaldirdim aygiti tekrar tekrar derken duzelmedi sag tiklayip surucu guncellestur dedigimde ise manuel  ve otomatikde guncelle dedigimde bu hatayla karsilastim (aygit tanimlayicisi istegi basarisiz oldu) windows aygitiniz icin surucu yazilimini yuklerken bir sorunla karsilasti ve windows aygitinizin surucu yazilimini buldu, ancak yuklemeye calisirken bir hata olustu. Diyor bilgisayari sifirladim guncellemelerimi yaptim driver progranlari indirip yukledim fakat surucu yazilimi guncellemiyor bu hatayi veriyor ben cozemedim bilen arkadaslar yardimci olurmusunuz.

batuhan70 batuhan70 (2)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını kopyalayıp not defterine yapıştırın ve openUSBport.reg olarak kayıt edin. Devamında oluşturduğunuz .reg dosyasına çift tıklayın ve çıkan seçeneklere evet deyin.

    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\USBSTOR]
    "Start"=dword:00000003

    kawamoto kawamoto (71)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Dediklerinizi metin belgesine uyguladim ama hicbir sey olmuyor normal aciliyor. batuhan70 7 yıl önce
    • Openusbport.reg ogesi alinamiyor belirtilen dosya kayit defteri komut dosyası degil kayit defteri duzenleyicisinden sadece ikili kayit dosyalarini alabilirsiniz diyor. batuhan70 7 yıl önce
    • Verdiğim linkten .rar dosyasını indirin, İçinde Usb Port Aç exe ve reg dosyaları var, istediğinizi kullanın. http://www.mediafire.com/file/twotjgjb7ikysuo/Usb_Port_Ac-Kapat.rar kawamoto 7 yıl önce