Aygıt Yöneticisinde ağ bağdaştırıcısı görünmeme sorunu

Bilgisayarımdan internete giremiyorum, sorunları gider seçeneğine tıkladığımda "ağ bağdaştırıcı sürücü yükleyin" diyor. Ne yapmam lazım?Kuzenimin bilgisayarı açılmıyordu bizde söküp temizledik. Sonra benim hdd onun kasaya taktım. Sorunun nerde oldugunu öğrenmek için. Sonra hdd tekrar kendi kasama taktım. Girdiğimde internet bağlantısı yoktu. Aygıt yöneticisinde kontrol etmek istedim. Ağ bağdaştırıcısını bulamadım.

Sistem geri yükleme Yaptım. Sorun devam ediyor. Sistem geri yükledikten sonra ise resimdekileri yükledi.

https://i.hizliresim.com/nJ25ZB.jpg

oguzhan34 oguzhan34 (96)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows 7 64 bit

    Ana kart : gigabyte b75-D3V

    Dediklerinizi yaptım.  Değişen birşey olmadı. İnternet yok ve aygıt yöneticisinde ağ bağdaştırıcısı yok.

    ÇÖZÜM: Sorunumu yeni bir ethernet kartı alarak çözdüm, sanırım ethernet kartım yanmıştı.

    oguzhan34 oguzhan34 (96)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Cevabımı güncelledim, tekrar bakın omercik 6 yıl önce

    Ağ bağdaştırıcı sürücüsünü yükleyeceksin işte. Mesaj bu değilmi zaten?!

    "Sorunları gider" dediğine göre daha önce herhalde bağlanabiliyordun (İşletim sistemini yeni yüklemedin herhalde).

    Sistemi problem öncesi bir zamana (geri alma noktasına) geri alırsan problem düzelir:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Veya sistem bilgilerin (İşletim sistemi ve mimarisi/bit'i) ile ağ bağdaştırıcının marka/modelini buraya yazarsın yada eğer PC bir laptop ise laptop marka ve modelini yine buraya yazarsın, sana uygun ve doğru sürücüyü bulabilmen için yardımcı oluruz.

    Edit:

    Sistem geri yüklemeyi doğru yapamadığını düşünüyorum veya geri yükleme başarısız oldu ama sen farkına varamadın (Sistem Geri Yükleme işlemi tamamladıktan sonra "Başarılı oldu, şu tarihe geri yüklendi" veya "Başarısız oldu, geri yüklenemedi" şeklinde mesaj çıkar. Bunlara dikkat edilmelidir/edilmeliydi).

    Sistem Geri Yüklemeyi yeniden dene. Ama usulüne uygun bir şekilde (Verdiğim alakalı linke bak, orada anlatılıyor). Olmazsa ve eğer varsa farklı bir geri yükleme noktası (tarihi) seçersin. Birde öyle denersin.

    Sistem Geri Yükleme başarılı olmazsa alttaki linkten anakartının ağ bağdaştırıcısı/LAN sürücüsünü yüklersin. Bağlantın kablolu (ethernet) olacaktır. Sürücü Anakartına ait LAN (ethernet) sürücüsüdür ve Windows 7 x64 uyumludur:

    http://download.gigabyte.cn/FileList/Driver/mb_driver_lan_atheros_813x_815x_816x.exe (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Sistemi geri yükledim. Sorun çözülmedi. Masaüstü windows 7 64 bit ana kart : gigabyte b75-d3v oguzhan34 6 yıl önce
    • Mesajımın altına yeniden bak @oguzhan34 temmuz 6 yıl önce
    • LAN sürücüsünü yüklemiş fakat çözülmemiş sorun buna rağmen, şaşırdım @temmuz @oguzhan34 omercik 6 yıl önce
    • Bilemiyorum, yanlış sürücü yüklenmiş olabilir. Yoksa problem olmaz @farurhenho @oguzhan34 temmuz 6 yıl önce
    • Anakart cd den ethernet driver yükledim aynı oguzhan34 6 yıl önce
    • Sistem geri yükleme de ilk hata verdi başarısız oldu. Antivirüs programı izin vermedi gibi birşeyler vardı. Güvenliği devre dışı bırakıp yükledim. Aynıydı oguzhan34 6 yıl önce
    • Sistem geri yükleme de sorunun oldugu tarihten önce tarih yok ne yapabilirim oguzhan34 6 yıl önce
    • Anakart CD'de Windows 7 x64 sürücüsü olabileceğini çok zannetmiyorum (Windows 8 ve 10 için olur ama Windows 7 için x64 olma ihtimali bence zayıftır). Verdiğim adresten yüklemeyi deneseydin ya. Birde Sistem Geri Yükleme "Başarı ile geri yüklendi" raporu verdimi, ondan yine bahsetmemişsin. Ve geri yüklendiyse hangi tarihe? Başka geri yükleme noktası varmıydı ve vardı ise onu/onlarıda denedinmi? Bunları her seferinde bizmi ve tekrar tekrarmı soracağız sana? @oguzhan34 temmuz 6 yıl önce
    • Başka tarih yoksa var olan tarihi tekrar denersin ve başarılı sonuclanıp sonuçlanmadığından emin olursun, ona göre hareket edersin. Eğer geri yükleme noktası problem sonrası bir tarih ise sistem geri yüklemesi başarılı olsa bile işe yaramaz, problemi düzeltemez @oguzhan34 temmuz 6 yıl önce
    • Sizin verdiğiniz adresten indirdim kurdum hemen yine bişey olmadı ağ bağdaştırıcısı aygıt yöneticisinde yok. 2 tane farklı 26 Eylül vardı 2sinide yükledim başarılı bir şekilde ama değişen birşey olmadı. Şimdi 1 den fazla driver yükleyip kurunca eski geri yüklemeler artık yok. Problem sonrası olanlar var. oguzhan34 6 yıl önce
    • Sorun nerden geliyor olabilir farklı pc hdd taktım sadece deneme amaçlı. Ondan sonra internet daha gelmedi. oguzhan34 6 yıl önce
    • Bilemiyorum, bu noktadan sonra daha fazla yardımcı olamıyorum, üzgünüm @oguzhan34 temmuz 6 yıl önce

    Aygıt Yöneticisi'nde ağ bağdaştırıcısı yoksa internete bağlanamassınız. İlgili sürücüyü yüklemeniz şarttır. "İnternet yok, nasıl yükleyeyim" diye sorabilirsiniz, bunu da şu şekilde açıklayayım;

    Öncelikle bilgisayarınız laptop ise marka ve modelini, masaüstü ise anakartın modelini buraya yazın. Daha sonra sürücülerin nereden indirileceği konusunda size yardımcı olalım. Mesela sürücülerin indirildiği sayfanın linkini paylaşırız, sizde oradan başka bir bilgisayar yardımıyla indirip flash diskinize gerekli dosyayı atarsınız ve ağ bağdaştırıcısı yüklü olmayan bilgisayarınıza takıp kurulumu yaparsınız.

    Güncelleme:

    • Gigabyte GA-B7-D3V sürücü indirme sayfasına gidin
    • Bu sayfadan resimdeki gibi önce işletim sisteminizi, daha sonra LAN başlığı altındaki sürücüyü indirip internete giremediğiniz bilgisayarınıza inen dosyayı bir şekilde atıp kurulumu yapın. Eğer internete girememenizin sebebi başka bir şey değilse bunu yaptıktan sonra sorununuz çözülecektir.

    NOT: Ben işletim sistemini örnek olarak Windows 8 seçtim, sizin işletim sisteminiz neyse onu seçmek zorundasınız.

    omercik omercik (9418)