Aygıt yöneticisinde sadece harici ekran kartım gözüküyor sorunu

PC aygıt yöneticisinde sadece harici ekran kartım gözüküyor dahili ekran kartım, normal ekran kartımı göremiyorum ne yapmalıyım?

kullanici981023 kullanici981023 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    ANakart BIOS üzerinde dahili ekran kartı (on-board VGA) kapatılmıştır. Bunun için bilgisayarın BIOS bölümüne girmen ve on-board VGA, dahili ekran kartını açman gerekir.

    POST ekranında DEL, F2, F8 gibi BIOS'a girmeni sağlayan tuşa basman gerekir. POST ekranı dediğim ekran anakartın bilgilerinin geldiği, Windows, Linux gibi işletim sisteminin yüklenmeye başlamadığı o ilk ekran.

    Anakart marka ve modeline göre BIOS'a girme tuşun değişiklik gösterir. Anakart modelini ve işletim sistemini yazarsan BIOS'a girmekte sorun yaşarsan yardımcı olabilirim.

    alattin alattin (16984)