Aygıt Yöneticisindeki sarı ünlem işareti nasıl düzeltilir?

@temmuz bey bu hataları nasıl düzeltebilirim

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

  • Soruyu sorma şeklin uzmanim.net kurallarına uygun değil. Çok önemli bir şey olmadığı sürece özel olarak kullanıcı belirtmemeye dikkat et. Ayrıca açıklamaya yalnızca "bunu nasıl düzeltebilirim" yerine "1 haftadır şöyle bir sorunla karşılaştıyorum, şunu yaptıktan sonra oldu.." gibi görenlerin anlayabileceği şekilde açıklama yap.. @efsaneemrahylz omercik 6 yıl önce
  • @farurhenho "bunu nasıl düzeltebilirim" diyemi yazmışım iyi okuyun efsaneemrahylz 6 yıl önce
  • @farurhenho eleştiri ve ikazlarının haklılık payı var @efsaneemrahylz Her defasında özel çağrılar bırakmak (bahsetmek) gerçekten gerekli değil. Konu muhtevasının daha açıklayıcı olmasıda iyi olur. Bunlara dikkat edilmeli. temmuz 6 yıl önce
  • ne edim @temmuz bey yardımıma bi siz koşuyorsunuz :( efsaneemrahylz 6 yıl önce
  • Sen çağrı yapmasanda (behsetmesende) ben yine yardım etmeye çalışırım, hiç merak etme. Diğer arkadaşlar içinde biraz insafsız gibisin. Belki çok zaman sana ben yardım ettim ama diğer üyelerimizdende problem çözümlerinde aldığın destekler ve sonuç elde edilmesini sağlayan çözüm tavsiyeleri hiçte az sayılmaz. Geçmiş konularını gözden geçir ve bu hususu yeniden değerlendir istersen :) @efsaneemrahylz temmuz 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Windows Update kontrol et.

20172018 20172018 (3)
6 yıl önce cevaplandı

    Bilinmeyen aygıt problemi yaşandığı görülüyor. Bu problemi düzeltebilmek için kullanılablecek en uygun araç Unknown Device Identifier isimli program olmaktadır:

    Unknown Device Identifier programı nasıl bir programdır, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? (tıkla)

    Programsız çözüm:

    Bilinmeyen aygıt  üzerine çift tıkla. Daha sonra çıkan pencerenin üst tarafındaki sekmelerinden Ayrıntılar’a tıkla.

    Ayrıntılar sekmesine tıkladıktan sonra Özellik sekmesi altında açılır kutuya tıkla ve daha sonrada Donanım Kimlikleri'ni seç. Bilinmeyen aygıta ait donanım kimliği, aşağıdaki  Değer isimli büyük beyaz kutu içerisinde çıkacaktır. Çıkan değerlerden en üsttekini kopyalar ve Google arama motorunda yanına driver, download, indir, sürücü, yazılım ve benzeri anahtar kelimeler ekleyerek aramayı daraltarak daha net sonuçlar alabilir ve istediğini bulmayı kolaylaştırabilirsin. Aygıtın sürücüsü meydana çıkmasa da, aygıtın ismi çıkacaktır. İsmini öğrendikten sonra da detaylı bir arama yaparak sürücüsünü bulabilirsin.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz bey vermiş olduğunuz program linkinden hiç bir sorun algılamadı ek ilave yaptığını deniyecem efsaneemrahylz 6 yıl önce