Aynı ağda olan cihazlara sızma

Evde herhangi bir cihaza sızılmış olsa ve bu ağa(aynı modem) bağlı olan cihazlarada sıçrar mı,sızılır mı özellikle mobile telefonum samsung a10s telefonun kendisinde güvenlik duvarı var ama ek olarak virüs programı kullanmıyorum

kullanici760364 kullanici760364 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Antivürüs programı işe yaramaz yani antivirüs programları bilgisayarına bulaşan virüsleri temizler ama VPN programları IP adresini değiştirerek seni hackerlere karşı ve bilgilerini çalmak isteyenlerden korur.

    • Açık hava
    • Cafe
    • Free İnternet
    • Hava alanları

    Gibi ağlarda bilgilerin çalınmasın diye VPN kullana bilirsin evinde de kullana bilirsin yani cihazlarında VPN kullana bilirsin.

    Benim sana önerim VPN önerim: Kaspersky VPN nedir, nasıl kullanılır?

    darkcrak darkcrak (5158)
    3 yıl önce cevaplandı

    • @darkcrak ben bunu sormadım evde sızılmış bir bilgiseyar üzerinden aynı ağa bağlı olan cihazlarada ortak ağ uzerinden sızabilir mi diye sordum kullanici760364 3 yıl önce
    • Ve diyelim ki bir telefona sızılsa telefon guvenlik guncellemesi yaptiginda bunu onarir mi? kullanici760364 3 yıl önce
    • Demiyor musun bir telefona sızılmasını nasıl engellerim. Bende diyorum ki VPN kullan ve telefonuna sızılmasını engelle ayrıca bir telefona veya bilgisayara virüs bulaştığı zaman bilgilerin çalınabilir bunun içinde antivirüs programı kullanman gerekiyor @kullanici760364 darkcrak 3 yıl önce
    • Antivirüs programı bilgisayarına sızan kişileri bulması için bir virüs silmesi gerekiyor yani bilgisayarına sızan bir virüsü temizlemesi gerekiyor ki o sızan kişiyi zihazından atabilesin fakat VPN'de IP'ini değiştirerek bu kişilerin cihazına sızmasını engeller IP'in üzerinden darkcrak 3 yıl önce
    • Güvenlik güncellemeleri açıkları kapatıyor yani güvenlik güncellemeleri ile cihazındaki hataları ve bagları kapatmaya çalışıyorlar @kullanici760364 darkcrak 3 yıl önce
    • Güvenlik güncellemesi seni kurtarmaz yani @kullanici760364 darkcrak 3 yıl önce
    • Hayır abi ben gecmiste olmus bir sey icin emin olmak istedim. Bilgiseyarima sizilma gibi belirtiler vardi ama anlamamistim sordugum sey o gecmis zamanda sizce bilgiseyarima sızmış olan kişi bilgiseyar yoluyla telefonlarima da sızmış olabilir mi (ortak ağ yoluyla) @darkcrak kullanici760364 3 yıl önce
    • Gecmis zamanda korunmak icin bir sey yapmiyordum gecmise donerek vpn de yukleyemem bu yuzden korunmayi degil ihtimalleri ogrenmek istedim yanlis anlasiliyorsa sordugum soru kusura bakma @darkcrak kullanici760364 3 yıl önce
    • Benimle dalga mı geçiyorsun ben diyorumki IP'in onların eline geçti ise o zaman sızma olasılıkları var başka cihazlara da tabii cihazında keylogger var ise sen diyorsun ki bayaa zaman geçti aradan o zamanda IP adresin sürekli yenilendiğinden dolayı her modemi açıp kapattığında o zaman sorun yok eğer bilgisayarında halen daha o virüs yok ise @kullanici760364 darkcrak 3 yıl önce
    • Modemi sürekli açıp kapatmaktan kastım modemi 10-15 saniye kapalı tutup açtığın zaman IP adresin değişiyor ve bu da modeminin rahatlamasını sağlıyor ve modemin soğuduğu için de daha verimli çalışıyor @kullanici760364 darkcrak 3 yıl önce
    • VPN programları cihazının IP adresini değişiyor ve kişilerin verilerine sızmasını engelliyor IP adresin üzerinden @kullanici760364 darkcrak 3 yıl önce
    • Umarım anladın @kullanici760364 darkcrak 3 yıl önce
    • Evde virüslü bir cihaz varsa(trojenli vb.) bile bu cihazdan ortak bağlantı(ayni ağa bağlanan cihazlar) noktasindan, sadece ipyi tespit edip ip yoluyla mi sizabilr cihazlara kullanici760364 3 yıl önce
    • @darkcrak kullanici760364 3 yıl önce
    • Evet @kullanici760364 darkcrak 3 yıl önce
    • Ama böyle bir şey şu ana kadar bu sorunla karşılaşan rastlamadım @kullanici760364 darkcrak 3 yıl önce
    • Tedbiri elden bırakmamak lağzım @kullanici760364 darkcrak 3 yıl önce
    • Yani kesin olarak bilmiyormusunuz olasılıkları yoksa net bir şekilde sızma ihtimalinin tek yolunun ortak ağdada olsa cihazlar (baska yol olmayarak) ip olduğu konusunda emin misiniz @darkcrak kullanici760364 3 yıl önce
    • Rastlamadım demeniz beni çelişkide bıraktı, bilginin kesinliği benim için çok önemli lütfen hocam kullanici760364 3 yıl önce
    • 50 kere aynı şeyi bana tekrarlatıyorsun sen anlamıyorsun ne yapmaya çalıştığınıda anlamadım boş boş muhabbet yapmaya mı geldin yoksa benimle dalga mı geçiyorsun sana düzgünce anlatıyorum sen tekrardan aynı şeyi soruyorsun@kullanici760364. Yaşın kaç? darkcrak 3 yıl önce
    • Diyorum ki şu ana kadar bilgisayara keylogger haricinde sızan görmedim fakat IP üzerinden sızanlarda var fakat birisi senin IP adresini biliyor ise veya modemine birisi gizlice sızdı ise senin cihazlarındaki IP adreslerini görecektir bu şahıs ve cihazlarındaki bilgileri çalabilir yani diyorum ki eğer birisi modemine sızdı ise şifresini değiştir. @kullanici760364 beni 20 kere peş peşe etiketliyip silme mesajları. darkcrak 3 yıl önce
    • Etiketleyip siliyorum çünkü kendimi daha iyi nasıl anlatabilirim diye 10 defa yazip siliyorum. Cünkü size anlatmak istedigimi ya siz anlamiyorsunuz ya ben anlatamiyorum. istedigim bilgi 1. Bir insan evde sizilmis bir cihaz uzerinden(ve bu sızılma ip adresi üzerinden bir (bilgiseyar,keylogger trojen en kotu ihtimalli virusu dusunun.)hani bu bilgiseyarin interneti, evdeki modemle ayni ya bu modemede evdeki mobil cihazlara bagli, ayni baglanti yolunu tutuyorlar diye bu kisi ortak baglantidalar diye diger cihazlara sizabilir mi? (Buna net bir sekilde zahmet olmazsa evet ya da hayir derseniz) 2. Ayni baglantiyi kullansanizda, bir x kişisi cihazınıza sızamaz,sızabilmesi için ip adresinize ihtiyacı var ve hackledigi bilgiseyardan modeme sizip ip adresinizi bulabilir. (Evet ,hayir) 3.Bilgiseyarimi hackleyen bir kişi modememime sizabilir mi?(Evet,Hayir) 4.Sizıp sadece ip adresimimi cikartabilir?(Evet,Hayir) 5. O modemden telefonuma ağ akışı olduğu halde cihazıma ip yolu haric giremez mi?(hayir giremez,evet girebilir) Sorulara yanit olarak sizde 1,2,3 seklinde ayirip sadece aciklama yapmadan evet hayir derseniz benim icin cok yeterli olucak sizinle dalga gecmek gibi bir amaci olan insan bu kadar emek verip yazmazdi anlamadigim icin tekrar tekrar soruyorum kullanici760364 3 yıl önce
    • @darkcrak kullanici760364 3 yıl önce
    • Allah rizasi icin biraz dusunerek ve her seyi toparlayarak yazın boylece daha iyi anlayabilirim ve ugrastirdigim icin kusura bakmayin vaktinizi ayiriyosunuz ne kadar tesekkur etsem az benim icin muhim bir konu olmasa bu kadar rahatsiz etmezdim @darkcrak kullanici760364 3 yıl önce
    • @kullanici760364 senin bilgilerini adamlar napsınlar şimdi bunu bana söyler misin? bu işler baya uzun iş adam sabahını katacak ki diğer cihalarınada erişebilsin. Her girdiğin sitede IP adresin gözüküyor o zaman girdiğin sitelerde senin cihazlarını hackler. Bunlar zahmetli iş adam napsın senin bilgilerini hadi Cumhurbaşkanı olsan adam bilgilerini çalmaya bayaa uğraşır ama senin bilgilerini alıpta napacak bu adam. darkcrak 3 yıl önce
    • Hadi diyelim bilgisayarına virüs bulaştı. Keylogger'in amacı senin bilgilerini çalmak ve cihazını yönetebilmek. Trojan'ın amacı bilgisayarındaki bilgileri çalmak. İnternetten indirdiğin crack vs. o programlara bazı kişiler keylogger yüklüyor ama Darkcomet RAT ile ve böylece bilgisayarındaki bilgileri çalabiliyor ama modemine erişemiyor. Trojan: Kötücül virüs ve bilgisayarındaki bilgileri çalıyor veya bilgisayarına zarar veriyor yanii system dosyalarına zarar veriyor. Hadi diyelim oyun hack programları onlarda da hem trojan olanı var hemde keylogger fakat bunların ikisinde de Modemine erişemezler ve diğer cihazlarına erişemezler. @kullanici760364 darkcrak 3 yıl önce
    • İyi bir hacker olacak ki diğer cihazlarına da erişebilsin ama bu hackerler de böyle oyun hileleri yanii youtubeye video çekip atiyim ve şunu indirsinler böylece virüs bulaşır kafasında değiller eğer olsalarda hemen yakalanırlar çünkü kendisini ele veriyor. Böyle ufat tefek hackerler senin modemine sızamaz imkansız ama araştırır belki sızar ama böyle bir şeyi araştırmalarıda zor çünkü internette böyle bilgiler ben bulamadım. @kullanici760364 darkcrak 3 yıl önce
    • Umarım anladın @kullanici760364 filozof ettin beni darkcrak 3 yıl önce
    • Yine anlamadıysan @alattin anlatsın sana @kullanici760364 ben anlatamıyorum sanırsam darkcrak 3 yıl önce
    • Cok ugrastirdim abi ama cahil olmak cok kotu bir sey simdi net olarak pcme bulasan herhangi bir virusun telefonuma sizamayacagini anladim,modemime sizilsada en fazla ip adresimi bulur anladigim kadariyla sagolasin kullanici760364 3 yıl önce
    • Birde @alattin abi bana hangi durumlarda ip uzerinden sizilabilcegini anlatmisti saydigi maddelerde benim durumum yoktu ben zaten ip adresi uzerinden sizilmayacagini biliyorum ki benim korkum bilgiseyarima sizildi diye modemime girip baska sekilde sizma ihtimaliydi @darkcrak kullanici760364 3 yıl önce

    @kullanici760364 aynı ağdaki cihazlara sızmak mümkün. virüs ve trojanları cryptliyorlar anti virüsler yakalayamıyor. rat kullanım videolarını araştır. aynı ağdaki cihazları izlemekte mümkün.

    kullaniciadi3399 kullaniciadi3399 (1)