aynı ağdan bilgisayarıma bağlanamıyorlar 0x80070035 hatası

aynı ağadayız ama diğer bilgisayarlar ortak klasörüme bağlanamıyor.

hata kodu 0x80070035 alıyorlar.

ağ ayarlarım paylaşıma açık ve parolasız durumda.

çözümü nasıl olur?

aserifkuzu aserifkuzu (188)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    @ismailsarp dosya ve yazıcı paylaşımı açık ağ bulma açık parola koruması kapalı. yinede olmuyor

    sorunu çözdüm. Basit bir hatadan kaynaklandığını buldum. Bilgisayarın isminde Türkçe karakter vardı. sanırım bu sebepten bazı bilgisayarlar görüyor bazıları görmüyordu. Bilgisayarın ismini değiştirdim ve bilgisayarı yeniden başlattım artık bütün bilgisayarlar girebiliyor ortak klasöre.

    aserifkuzu aserifkuzu (188)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Doğrusu hiç akla gelecek bir şey değilmiş :) temmuz 7 yıl önce

    Birbirine bağlanmasını istediğiniz tüm bilgisayarlarda;

    • Ağ Bulma özelliğini açın
    • Dosya ve Yazıcı Paylaşımı özelliğini açın

    Şimdi eğer bilgisayarlar aynı modem üzerinde ise birbirlerine görmeleri gerekiyor.İki bilgisayar arasında ping atarak bağlantı testini deneyebilirsiniz.Örneğin ping 192.168.1.X gibi

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      Paylaşım yapılan bilgisayarda Firewall açık mı, bir internet security yazılımı var mı?

      Örneğin Firewall (Windows Güvenlik Duvarı da dahil olmak üzere) açıksa bilgisayarların ağ üzerinden bağlantısını izin vermiyordur.

      Ek:

      bilgisayarlar birbirine ağ üzerinden erişebiliyor mu? Ping ile kontrol etmelisiniz:  Ping nedir, nasıl kullanılır?

      murat murat (12492)
      7 yıl önce cevaplandı

      • http://hizliresim.com/BvlJXQ durum bu. hiç bir virüs programı kullanmıyorum şuan. sadece ıobıt uninstaller var ama etkilemez sanıyorum. @murat @ismailsarp @temmuz aserifkuzu 7 yıl önce
      • bu arada güvenlik duvarını tamamen kapatınca da aynı hata devam ediyor aserifkuzu 7 yıl önce
      • Benim @ismailsarp ve @murat görüşlerine ilaveten farklı ve daha ileri bir görüşüm yok. Fakat antiparantez sistemde hiçbir virüs korumasının olmaması çok tuhaf bir vaziyettir ve tedbirsizliktir. Bu konudaki problemin ile sistemde muhtemel virüslerin bir alakası olabilirmi bilemiyorum, belki ama bir an önce sistemine bir antivirüs yüklemelisin, En azından sistemde Defender mevcutsa onu real time koruma olarak aktif etmelisin. Sistemdede sıkı bir virüs taraması yapmalısın @aserifkuzu temmuz 7 yıl önce
      • Bu arada iObit Uninstaller programının bir antivirüs programı ve sistem korumasıyla en küçük bir alakası yok. İkisi çok farklı şeyler @aserifkuzu temmuz 7 yıl önce
      • @temmuz şöyle; AVG kullanıyordum bu sorunun sebebi olabileceğini düşünüp kaldırdım denedim. bu sebepten kullanmıyorum dedim, yoksa normalde kullanıyorum. Teşekkür ederim ilginize.. Çözüm bulursanız bilgilendirirseniz sevinirim :) kolay gelsin.. aserifkuzu 7 yıl önce
      • Anlaşıldı @aserifkuzu :) temmuz 7 yıl önce
      • @aserifkuzu ek yaptım murat 7 yıl önce
      • ping attım gidiyor. bilgisayarlar birbirini bazen görüyor nadiren görmüyor ama ağda benim bilgisayara çift tıklattıkları zaman hatayı veriyor aserifkuzu 7 yıl önce
      • @aserifkuzu ağ yapınız kablolu mu? murat 7 yıl önce
      • @murat ek yazdım sorunu çözdüm aserifkuzu 7 yıl önce
      • @aserifkuzu sagol haber verdiğin için murat 7 yıl önce