Aynı donanıma sahip olan bilgisayarlar nasıl farklı sonuçlar verebiliyor?

Bazı bilgisayarla baktığımda aynı işlemci aynı bellek kapasitesine sahip ama baktığımızda A markası B markasından daha iyi olabiliyor, bunun nedeni nedir?

kullanici619978 kullanici619978 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Hangi bilgisayar? Sanırım laptop. Eğer sorun FPS ise bilgisayarın iyi olup olmadığını FPS belirlemez. Mutlaka bir parçada bir farklılık vardır. Ayrıca sadece işlemcinin ve belleğin aynı olması bunu etkilemiyor. Ekran kartı, kullanılan soğutma, içerdiği teknoloji, SSD veya M2 SSD'nin varolup olmaması, işlemcinin nesli, kullanılan Bellek frekansının aynı olması vs.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

      Her iki bilgisayarın Ram kapasitesi aynıdır. Ama örneğin çalışmaz frekansları farklıdır. Biri 1600mhz diğeri 2800mhz'dir.

      Yine işlemcileri i7 görünür ama birisi 5.nesildir biri 9.nesil.

      Ayrıca donanım uyumu diye bir şey de söz konusu. Mutlaka teknik farklılıklar vardır.

      murat murat (12492)