Aynı Programı 2 Tane Açma

Arkadaşlar Ben Bir Programdan Aynı Anda 2 Tane Açmak İstiyorum Bir Yolu Varmıdır

nizi666 nizi666 (179)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Neden böyle bir şeye ihtiyaç hissettin bilemiyorum ama herhalde olabilir. Kurulum/yüklemeler için ayrı parametreler göstermelisin (Mesela birini default yükleme, diğerinide Program Files içerisinde özel bir klasör oluşturarak onun içerisine yükleme şeklinde yapabilirsin).

    Yada aynı programı bir normal yükleme ile birlikte sistemde birde aynı programın portable (kurulumsuz çalışan) sürümünü bulundururusan yine olabilir.

    Soru eğer aynı programdan iki arabirim açma ise yine bu şekillerde aynı programı çift yükleme yoluyla böyle birşey mümkün olabilir. Yoksa olmaz (Bazı istisna programlar haricinde olmaz herhalde, denemek lazım).

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      En sağlıklısı sanal pc oluşturmak: Sanal bilgisayar nasıl oluşturulur?

      Bazı programların .exe dosyasını kopyalayıp, adını değiştirerek de çalıştırabilirsin. Ama bu yöntem her programda çalışmaz.

      Bilgisayarına sanal pc kurarsan, sanal pc içinde aynı programı tekrar açabilirsin.  Örneğin iki skype çalıştırmak gibi.

      Bazı programlarda mevcut programı iki defa çalıştırmak için özel uygulamalar var. Mesela Skype için Multi Skype Launcher diye bir uygulama var. Bu program ile birden fazla Skype açabiliyorsun.

      hakan hakan (15394)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Benim önce sanal PC aklıma gelmemişti. Haklısın, sanal PC ile bu iş problemsiz olabilir. Ama bunun için bence en kolay ve pratik/kestirme yol sistemde +portable program bulundurmak olur. Bilmem sende katılırmısın? temmuz 7 yıl önce
      • Eğer portable'ı bulunabilirse veya yapılabilirse elbette temmuz 7 yıl önce
      • Program adı vermediği için durum biraz muğlak kaldı. Dediğin gibi eğer uygulamaya ait portable bulabilirse çözüm olabilir. Ama yine o zaman da sorun olabilir. Örneğin bazı programlar kayıt defterine okuma-yazma yapıyor.. Aynı anda iki .exe dosyasının o alana erişmesi program açısından sorun teşkil edebilir. Program adı belli olmayınca böyle ihtimalli konuşuyorum @temmuz hakan 7 yıl önce
      • Anlıyorum. Yani önce program adını bilmeli veya belki önce denemeli, sonuca göre karar vermeli. temmuz 7 yıl önce
      • Program Adı Bandicam Arkadaşlar nizi666 7 yıl önce
      • Bandicam için @hakan ne der bilmiyorum (Benimde bilgim yok) ama sana portable linki vereyim, bir dene istersen : http://www.repacks.org/2015/05/bandicam-portable.html Fulprogramlar sitesindede var ama orası rizikolu bir sitedir, pek tavsiye etmem. temmuz 7 yıl önce
      • Bandicam ile yapmak istediğin şey nedir? Belki yanlış bir mantık yürütüyorsundur. Yapmak istediğini yazar mısın? hakan 7 yıl önce
      • http://www.repacks.org/2015/05/bandicam-portable.html temmuz 7 yıl önce
      • Bandicamla yapmak istediğim şey 2 tane açarak hem oyun videosu çekmek hemde webcam çekmek bende şuan kurulu olan bandicamla webcam çeke biliyorum birtane daha bandicamla oyun videosunu çekmeyi planlıyorum şimdi verdiğiniz linkten indircem nizi666 7 yıl önce
      • şifre?.. temmuz 7 yıl önce
      • Rar şifresi istedide çözdüm onu neyse nizi666 7 yıl önce
      • arkadaşlar ikinizde çok yardımcı oldunuz ve sorunumu hallettim çok teşekkür ederim ama şimdi hanginizin cevabını çözüm olarak kabul edeyim bilemedim nizi666 7 yıl önce
      • Geçmiş olsun. Dert ettiğin şeye bak, @hakan'ında benimde güvenirlilik puanı artırmamıza ihtiyacımız yok. Ayrıca yardım ve destekler bir karşılık beklemeden yapılırsa güzel olur. Sana hangi cevap daha çok faydalı olduysa onu kabul edersin :) temmuz 7 yıl önce
      • @temmuz'a aynen katılıyorum. @temmuz üstadım benden sonra da desteğe devam etti. Onun cevabını çözüm olarak kabul edebilirsin. Soru kapansın. hakan 7 yıl önce
      • Bazıları böyle aşırı hassasiyetler gösterebiliyorlar. Halbuki hiç gereği yok :) temmuz 7 yıl önce
      • Abi bu sebepten kavga edenler var :) hakan 7 yıl önce
      • Biliyorum, biliyorum :) temmuz 7 yıl önce
      • Teşekkürler Arkadaşlar Veya Abiler nizi666 7 yıl önce
      • Önemli değil, kolay gelsin. temmuz 7 yıl önce
      • ne demek kardeşim rica ederim @nizi666 hakan 7 yıl önce
      • Kardeşim bende bandicam kullanıyorum hem wabcam yapıp hemde oyun videosu tek bi programla çekebilirsin :) turansmsk10 7 yıl önce
      • @nizi666 bandicam sorularını yanıtlayacak biri bulundu: @turansmsk10 hakan 7 yıl önce
      • Doğru Yapa Bilirim Ama Ben Facecamı Ayrı Çekmek İstiyorum Sebebi İse Bandicamla Facecam Çekerken O facecamı Ayrı Kaydedemiyorum Yani Sonradan Facecam Üzerinde Oynama Yapmak İstiyorum Ama Olmuyor Ve Şu Portable İşi İlk Önce Olmuştu Ama Şimdi Gene Olmuyor nizi666 7 yıl önce

      Tamam Sen istediğin gibi Yapabilirsin :)

      turansmsk10 turansmsk10 (-78)