BabMaint.exe nedir?

Görev yöneticisinde BabMaint.exe adında bir dosya var. Zaman zaman bilgisayarı yeniden başlattığımda açıldığında  BabMaint.exe çalışmayı durdurdu hatası alıyorum.  BabMaint.exe virüs mü?  BabMaint.exe dosyasını silmeli miyim?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    BabMaint.exe dosyasi nedir?

    BabMaint.exe dosyası  Babylon Chrome Toolbar, Delta Chrome Toolbar, DaleSearch Chrome Toolbar yazılımlarından birine ait Toolbar yani araçbarına ait bir dosyadır. Bu dosya virüs olmamakla beraber bir malware yani zararlı yazılım olarak tespit edilir ve kaldırılmalıdır.

    C:\users\user\appdata\roaming\babmaint.exe yolu üzerinde bulunur.

    Aşağıdaki antivirüs, anti malware programları şu adlar ile tespit eder

    • AhnLab V3 Internet Security Win-AppCare/Baosolu.114176

    • Comodo Internet security16692Application.Win32.Agent.~A

    • ViRobot Trojan.Win32.Agent.114176.S

    Search-Gol,Conduit,VisualBee tarayıcı korsanlarıda bu dosyası kullanılır.

    BabMaint.exe dosyasını silmeli miyim?

    BabMaint.exe dosyası silinmelidir. BabMaint.exe virüs benzeri aktivitelere sahiptir. BabMaint.exe virüs gibi yayılmaz fakat zararlı olma potansiyeli olan bir dosyadır.

    ​Malwarebytes anti malware

    Hitman PRO programları ile BabMaint.exe kaldırılabilir, BabMaint.exe silinebilir.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)