Backdoor:MSIL/Bladabindi nasıl temizlenir?

Backdoor:MSIL/Bladabindi nedir?

Backdoor:MSIL/Bladabindi tehlikeli bir virüs mü?

Backdoor:MSIL/Bladabindi nasıl temizlenir?

hakan hakan (15424)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Backdoor:MSIL/Bladabindi nedir?

    Backdoor:MSIL/Bladabindi çok tehlikeli bir virüstür. Bilgisayarınızın kontrolünü kötü niyetli kişilere verir. Backdoor:MSIL/Bladabindi virüsü ile bilgisayarınızdaki veriler çalınabilir. Özellikle parola, kredi kartı gibi kritik veriler bu virüs sayesinde çalınabilir.

    Hatta web kameranızın kontrolü yine bu virüs sebebiyle başklarının eline geçebilir.

    Backdoor:MSIL/Bladabindi virüsünün klavyeden basılan tuşları kaydetme yani keylogger özelliği de vardır.

    Backdoor:MSIL/Bladabindi virüsü spam emailler, crack, warez programlar ile yayılır. Temp klasörü içine bazı özel exe dosyaları oluşturur.

    • %TEMP% \.exe, örneğin  %TEMP%\svhost.exe
    • Başlangıç Klasörü\[rastgele karakterler].exe

    Backdoor:MSIL/Bladabindi virüsü nasıl temizlenir?

    Özellikle hassas verileri çakmak için kullanılan Bladabindi virüsü aşağıdaki programlar tarafından tespit edilebilir ve temizlenebilir.

    Bladabindi virüsü temizlemek için aşağıdaki programları kullanabilirsiniz:

    Öncelikle bilgisayarınızı DR Web ile taratın:
    Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

    Dr web kurulum gerektirmeyen ve diğer antivirüs programları ile birlikte kullanabileceğiniz ücretsiz bir antivirüs programıdır. Daha sonra ikinci kontrol için aşağıdaki programlardan biri ile bilgisayarınızı tarayın. Bu programlar yine ücretsiz programlardır.

    Bu programlardan biri ile taratsanız yeterli olacaktır. Bu işlemlerden sonra Backdoor:MSIL/Bladabindi virüsü temizlenecektir.

    hakan hakan (15424)