Backdoor:Win32/Fynloski.A ve Worm:Win32/Rebhip.A nasıl temizlenir?

Bilgisayarımı Microsoft Security Essentials ile taradığım zaman şu backdoor ve worm programları buluyor:

  • Backdoor:Win32/Fynloski.A
  • Worm:Win32/Rebhip.A

Bu worm ve Backdoor zararlıları nasıl kaldırabilirim? Teşekkür ederim şimdiden.

birsorumolucak birsorumolucak (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Backdoor:Win32/Fynloski.A ve Worm:Win32/Rebhip.A oldukça tehlikeli virüsler.

    Parola, kredi kartı gibi kritik bilgilerinizin çalınması söz konusu. Öncelikle kullandığınız tüm parolaları değiştirin.

    Facebook, Twitter gibi sosyal siteleri kullanıyorsanız mutlaka parolaları değiştirin.

    Backdoor:Win32/Fynloski.A ve Worm:Win32/Rebhip.A virüslerini temizlemek için şu adımları izleyin:

    1. RKill nedir? RKill nasıl kullanılır? adresinden Rkill programını indirin.

    2. Rkill programını linkte anlatıldığı gibi çalıştırın. Rkill bellekte aktif çalışan virüsleri sonlandıracaktır.

    3. Rkill programını çalıştırdıktan hemen sonra MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malwarebytes anti-malware indirin ve çalıştırın.

    4. Malwarebytes anti-malware virüsleri bulacak ve temizleyecektir.

    5. Daha sonra genel bir kontrol için Dr.Web ile bilgisayarınızı taratın.

    6. Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır? linkinden Dr.Web ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

    Bu işlemlerden sonra Backdoor:Win32/Fynloski.A ve Worm:Win32/Rebhip.A virüsleri temizlenmiş olacaktır.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      bendede sadece fynloski denen illetden buldu bunları uyguladım malwarebytes taraması sürüyor RKill programını çalıştırmadan hiç bulmamıştı çalıştırdım şimdi daha başından 7 tane buldu ama daha ortada fynloski yok :/
      her neyse umarım bulur da gider bu backdoor trojanı;
      sonra kredi kartın çalınıyo mahkemeyle polisle uğraş dur bunu yapan/bize gönderenler    sayesinde
      ama kendilerininde zamanla başı ağrıyacak bunları yaptıkları için

      turkantivirus turkantivirus (1)