BackTrack 5 R3 wireless network tanıtımı

Windows 7 32 bit işletim sistemi kullanıyorum.

Bilgisayarıma VM ware sanal pc aracı kurulumu yaptım. Daha sonra içerisine BackTrack 5 R3 işletim sistemi kurdum.

Ethernet kablosu takılıyken internetim var. Bilgisayarım diz üstü bilgisayardır. kablosuz ağ özelliği Windows tarafındayken çalışıyor fakat BackTrack işletim sistemine geçiş yaptığımda hiç bir şekilde kablosuz ağ özelliğini kullanamıyorum. Acaba nasıl tanıtabilirim ?

berk berk (224)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle Merhaba.

    BackTrack işletim sistemi içerisinde ethernet kablosu takılıyken internete bağlanabildiğimi söylemiştim. Biraz düşündükten sonra wireless driver'ının yüklü olmadığını fark ettim. Diz üstü bilgisayarımın marka-modelini BackTrack işletim sistemi içerisinde bir tarayıcı yardımıyla internete bağlanarak BackTrack işletim sistemi için driver aramaya başladım. Dizüstü bilgisayarımda ki donanımsal parçaların açık kaynak kodlu işletim sistemleri için uyumlu olmadığını fark ettim. Bunun için gidip linux uyumlu bir wireless adaptor satın aldım ve driver'ını direkt CD'den yükledim. Yani sonuç olarak eğer  anakartınızın chipset'i linux uyumlu değilse harici wireless adaptor almanız gerekiyor. Yoksa hiç bir şekilde kablosuz ağlardan faydalanamıyorsunuz.

    berk berk (224)