BAD_OBJECT_HEADER mavi ekran sorunu. Çözümü nedir?

Cod Warzone Oynarken bir anda bilgisayarımda mavi ekran verdi. Mini dump dosyası buradadır anlamadım hiçbir şey.

MİNİ DUMP DOSYASI

Ek olarak RAM test yaptım ve sonuçlar bunlar.

https://hizliresim.com/6mmJ5U

https://hizliresim.com/aEyLKh

MemTest86.log

xstrayder xstrayder (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Dump'u incelediğim zaman bilgisayarında virüs var gibi görünüyor bana sorarsan ilk olarak bilgisayarını şu antivirüs programları ile tara.

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    GridinSoft Anti-Malware nedir? GridinSoft Anti-Malware nasıl kullanılır?

    Kaspersky nedir? Kaspersky nasıl kullanılır?

    Fakat biraz daha incelediğim zaman dump'u bilgisayarının RAM'ında sorun var gibi görünüyor fakat bilgisayarındaki virüs bunu tetikliyor olabilir çünkü virüs var gibi geldi bana çünkü system dosyalarının bazıları zarar görmüş yani şu komutlar ile bu zararlı dosyaları düzeltebilirsin.

    1. CMD'yi yönetici olarak aç
      • sfc/scannow
      • DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
      • DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
    2. Bu komutları git ve işlem bitene kadar bekle fakat bu işlemleri yapmadan önce bilgisayarındaki bütün virüslerin temizlendiğinden emin ol.
    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • https://s7.dosya.tc/server17/c3etci/CBS.rar.html xstrayder 3 yıl önce
    • CBS logu verdi hatayı bulunca xstrayder 3 yıl önce
    • gerçekten merak ettim nasıl virüs olduğunu anladınız ? :)) xstrayder 3 yıl önce
    • Çoğu hatayı düzeltmiş sfc/scannow @xstrayder darkcrak 3 yıl önce
    • Virüs olduğunu dosyalarının zarar gördüğünden anladım yani bir virüs system dosyalarına zarar verebilir @xstrayder . Bu arada bilgisayarında virüs çıktı mı büyük ihtimalle olması gerekiyor. darkcrak 3 yıl önce
    • evet 3 tane çıktı zamanında auto uwp salfisher47 die dosyada çıktı. Forza horizon 4 korsan indirmiştim o 3 taneyi buldu bitek xstrayder 3 yıl önce
    • Kaldırdın mı çıkan virüsleri ve tekrardan Cod Warzone oyununu açtın mı @xstrayder darkcrak 3 yıl önce
    • Sorunun düzeldi mi? darkcrak 3 yıl önce
    • Bir de gizli dosyaları açıp virüs tara @xstrayder darkcrak 3 yıl önce
    • gizli dosyalarım hep açık zaten klasör özelliklerinden. size şöyle diyeyim. hataları aldıktan sonra saatlerce cod oynadım warzone değil ama hani etki eder mi bilmem hiçbir hata almadım sıkıntı olmadı. garip iş ya :))) xstrayder 3 yıl önce
    • :) ben ne dedim @xstrayder darkcrak 3 yıl önce
    • Sorunun düzeldi @xstrayder darkcrak 3 yıl önce
    • yok hocam bilmiyorum daha :D uzun oynamak gerek warzone gene xstrayder 3 yıl önce
    • bir de şey var acaba bilir misiniz. benim monitör bazen arada gidip geliyor görüntü hızlı eski driveri kurayım dedim daha da arttı sora en yeniyi tekrar kurdum ama gene arada da olsa gidip geliyor sinir ediyor artık. bunla ilgili bir öneriniz var mı? nvidia experience 452.06 kurulu işte. pg278q monitör rtx2080supe ekran kartı xstrayder 3 yıl önce
    • eskiden cok nadir olurdu anlardım ama smdi sinir etmeye balasdı xstrayder 3 yıl önce
    • Monitör ya da ekran kartında bile sıkıntı olabilir, DP ile kullanıyorsunuz değil mi kartı? @xstrayder Warzone tekrar girin, eğer mavi ekran yine alırsanız güncel minidump dosyasını yine atın. hydra 3 yıl önce
    • olursa dönerim hocam thx. @hydra xstrayder 3 yıl önce

    1 - )  HD Tune ile HDD sağlık durumunu kontrol edin ve bad sector testi yapın, sağlık durumu için birden fazla program kullanın ki sonuç netleşsin.

    2 - )  Memtest86 ile RAM'lere test yap.

    3 - )  Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp güncel sürücüyü tekrar kur;

    4 - )  CMD'yi yönetici olarak açıp " sfc/scannow " yaz.
    5 - )  CMD'yi tekrar yönetici olarak açık " chkdsk C: /r /f " yazıp disk taramasını başlat.

    6 - )  CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sırasıyla;

    • DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
    • DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

    yazın.

    Sistem özelliklerin nedir? XMP açıksa XMP kapatıp dene, OC yaptıysan OC işlemini geri alarak dene.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • @hydra https://hizliresim.com/6mmJ5U https://hizliresim.com/aEyLKh xstrayder 3 yıl önce
    • https://www.dosya.tc/server30/6t5avb/MemTest86.log.html MEMTEST ÖZETİ BUYRUN xstrayder 3 yıl önce
    • Bi' hata görünmüyor, tekrar mavi ekran alırsanız güncel minidump dosyasını paylaşın. @xstrayder hydra 3 yıl önce
    • tamamdır xstrayder 3 yıl önce