BadUSB problemi nedir, çözümü varmıdır?

USB'leri etkileyen bir açıktır.

Kötü niyetli bir hacker'ın USB Stick'in firmware yazılımına kendi ürettiği kötü niyetli yazılımı eklemesini mümkün kılıyor ve ne yazık ki, güvenlik şirketleri soruna bir çare bulamıyorlar. Bu da BadUSB açığını kullanan her saldırganın, hiç farkedilmeden çok sayıda kurbana ulaşabilmesini sağlıyor.

 Sadece USB bellekleri etkileyen bir sorun çoğu insanın umurunda olmayabilir ancak kötü niyetli kişiler bu açığı kullanarak kolayca bilgisayarlara sızıp kötü niyetli yazılımları bu bilgisayarlara veya sunuculara yerleştirerek, çok sayıda kurbana hızla ulaşabilir. Böyle bir durumda dijital felaketin yaşanabileceği düşünülüyor, bu da dijital dünyanın önüne geçilemez bir kötü amaçlı yazılım istilasına uğramasına sebep olabilir.

İçinde bulunduğumuz günlerde bir çığ gibi büyüyen bu illetten nasıl kurtulunur?

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Maalesef şu an için, USB'leri etkileyen BadUSB açığına çözüm bulunamamıştır.

    Şahsen konu ile ilgili gelişmeleri takip edeceğim ve çözüm ile ilgili bir gelişme olduğunda uzmanım.net üyelerine aktaracağım.

    temmuz temmuz (12505)