Bağlandığım Wifiyi Bozabilir miyim ?

Bağlandığım wifinin modem arayüzüne girip kalıcı olarak veya geçici olarak bozabilir miyim tabi modemi sıfırlayınca geçmeyecek şekilde ( ve ben pek buranin kurallarini bilmiyorum eger bir kusurum varsa affedin ) ve kotu bir amac pesinde degilim boyle konularda bilgi edinmek istiyorum .

yardim1315 yardim1315 (37)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bozabilirsin ama modemi elbette.. Hatta istersen yere çalar, kırabilirsinde :)

    Bunları yaparsan wifi de internette garantili bozulur ve yeni modem temin edilmezse düzeltilemez :)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • :D abi cok guzel diyorsunda uzaktan yapmak istiyorum yardim1315 6 yıl önce
    • Boyle bir sey gormustum bilgisayrdan google chrome kullanarak modem arayuzune girip kullanici adi ve sifre vardir mesela kocar990@ttnet sifresi de farkli bir sey olur ve o sifre gozukmez sifrenin uzerine gelip incele yapinca password yazan yeri text yapinca sifre gozukuyo ve onu kota sorgulama sitesinden sifreyi degistirince hicbir siteye giremiyor ve modemi sifirlasa dahi duzelmiyor sadece ttnet veya baska bir yere sorup sifreyi alip duzeltmesi lazim ben bunu biliyorum da telefondan chrome olmasina ragmen incele yapamiyorum :P yardim1315 6 yıl önce
    • O senin bahsettiğin WiFi şifresi değil ADSL kullanıcı ismi ve parolasıdır (şifresi diye söylenir genellikle). Bu ADSL kullanıcı adı ve parolası sana internet servis sağlayıcı tarafından yapılan ADSL bağlantı mukavelesi sırasında verilir ve eğer kullanılan modeme bunlar girilmezse ADSL bağlantısı sağlanamaz. Yani internete hiç girilemez. Bunun WiFi ile falan bir alakası falanda yoktur ve kablolu ethernet bağlanrısı ilede bu kullanıcı ismi ve parolası modeme girilmeden internete bağlanılamaz. Elbette bu bilgileri silerek bu sabotajı yapabilirsin ama eğer internet anlaşması yapan kişi parolasını ve şifresini biliyorsa modeme bu bilgileri tekrar girerek bağlantıyı yeniden sağlayabilir. Eğer bu kullanıcı ismini ve parolasını bilmiyorsa veya unuttuysada internet servis sağlayıcısı müşteri hizmetlerine bir telefon ederek oradan rahatlıkla öğrenebilir (Müşteri hizmetlerinden kendilerinde kayıtlı bazı kimlik bilgileri ile bir takım özel bilgiler istenir, doğru cevaplanması halinde kendisine kullanıcı ismi, parola (şifre) verilir. Yani sen en iyisi bu çeşit hınzırlıklardan vazgeç ve daha mantıklı şeylere yoğunlaş, daha olgun ve dolgun mevzulara yönel; boş işlerle hiç uğraşma. Sana bunlar bir büyüğünün tavsiyesi olsun :) @yardim1315 temmuz 6 yıl önce
    • Peki abi :) yardim1315 6 yıl önce

    Yazılımsal olarak "fabrika ayarlarına döndüğünde düzelmeyecek şekilde" modeme müdahele etmeniz mümkün değil. En fazla bir şekilde modem arayüz şifresini bulup girersiniz ve SSID, şifre gibi bilgileri değiştirirsiniz. Ama modemin sahibi fabrika ayarlarına döndüğü takdirde yaptığınız bütün değişiklikler sıfırlanır ve yönetim tekrar modem sahibine geçer.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Boyle bir sey gormustum bilgisayrdan google chrome kullanarak modem arayuzune girip kullanici adi ve sifre vardir mesela kocar990@ttnet sifresi de farkli bir sey olur ve o sifre gozukmez sifrenin uzerine gelip incele yapinca password yazan yeri text yapinca sifre gozukuyo ve onu kota sorgulama sitesinden sifreyi degistirince hicbir siteye giremiyor ve modemi sifirlasa dahi duzelmiyor sadece ttnet veya baska bir yere sorup sifreyi alip duzeltmesi lazim ben bunu biliyorum da telefondan chrome olmasina ragmen incele yapamiyorum :P yardim1315 6 yıl önce
    • O dediğiniz (sonunda @ttnet ibaresi olan) modem arayüzü kullanıcı adı değil, bir müşterinin internet hattının şifresidir. İnternet hattının kullanıcı adı ve şifresi sadece bir müşteride kullanılabilir ve siz ona hiçbir şekilde müdahele edemessiniz. @yardim1315 omercik 6 yıl önce
    • Ayrıca bir müşterinin internet hattına ait kullanıcı adı ve şifresi modem arayüzünde yazmaz. Modem arayüzünün kullanıcı adı ve şifresi ile internet hattının kullanıcı adı ve şifesini birbirine karıştırmayın. @yardim1315 omercik 6 yıl önce
    • Ben bi ara yapmistim 1 gun boyunca ugrasmisti bir tane adam duzeltmek icin ama ? yardim1315 6 yıl önce
    • Sonuçta adam düzelttimi düzeltmedi mi sen ona bak, her halükarda düzeltebiliyor modem sahibi.. @yardim1315 omercik 6 yıl önce
    • Tmm abi yardim1315 6 yıl önce

    Modem arayüzüne girer ve hatalı /bozuk bir #firmware yüklemesi yaparsan modem resetlense dahi açılamaz duruma gelir. Bir modeme zarar gerçek için en etkili yol budur. Bu sebepten #firmware güncellemesi sırasında modemi kapatmayın, elektrik kesintisinde modem zarar görür denir.

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Arastirdim ve anladim abi peki bunu telefondan yapabilir miyiz ? yardim1315 6 yıl önce