Bağlantınız Gizli Değil hatası alıyorum NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID

Google'ın kendi anasayfasına girdiğimde bile bu hata kaşıma çıkıyor, mozilla ile de denedim aynı sonuç, sadece yandex arama motoru çalışır durumda win 10 update sonrası karşılaştım sanırım bununla. bitDefender pro'nun deneme sürümü ile tarattım laptopu fakat temiz çıktı. 2 kere backup attım ardından update vb. işlemleri halledip restart attığımda bu hata karşıma çıkıyor. seltifikaların geçersiz olduğunu gösteriyor fakat google ın anasayfasındayım bu nasıl mümkün olabiliyor ?

mert1 mert1 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    İki şey yapmanı isteyeceğim:

    Sonucu buraya yazarsan cevabıma denemen gerekenleri ilave ederim.

    hakan hakan (15424)
    3 yıl önce cevaplandı

    • İşe yaramıyor hakan abi bu yöntemi bir kişi daha yaşamıştı tw den bağlanıp baya uğraşmıştım fakat çözememiştim bu yöntemi denemiştim. darkcrak 3 yıl önce
    • Hepsini denedim ama sonuç yok fakat bir yöntem buldum deneyecek birisi atıyorum. darkcrak 3 yıl önce
    • Çözüm olarak yazacam bakarsın darkcrak 3 yıl önce
    • Bu sorun sertifika sorunu. darkcrak 3 yıl önce

    Bir çözüm biliyorum fakat bunu dener misin:

    1. İlk olarak CMD yi yönetici olarak aç
    2. Ardından şu komutları gir.
      • NETSH INT IP RESET C:\RESETLOG.TXT
      • NETSH WİNSOCK RESET
      • IPCONFİG /FLUSHDNS
      • EXİT
    3. Bu komutları girdikden sonra bilgisayarını yeniden başlat ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol et.

    Bu sorun çoğunlukla Google chrome da oluşuyor ve bilgisayarın https veya html sertifikasında sorun olduğu zaman oluşuyor. Bu sorunu çözmek için ise Ağ verilerini temizlemek gerekiyor bilgisayardan yani bağlı olduğunuz wifi yi unutup veya resetleyip tekrardan bağlanmanız gerekiyor üstdeki yöntemi deneyip çözüme ulaşa bilirsin

    Sorununun çözülüp çözülmediğini bizim ile paylaşır mısın denedikten sonra

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Hepsini denedim fakat sonunda format attım şimdi tekrar Chrome kullanıyorum bir sorun yok fakat sanırım ilkkez bu sorun avira antivirus programını sildigimde oldu aviranin beraberinde getirdiği extra interet secure gibi kendisine bağlı uygulamaları tam silememiştim onlardan kaynaklı olabilecegini düşünüyorum artık Esed nod 32 kullaniyorum mutluyum. mert1 3 yıl önce

    Hepsini denedim fakat sonunda format attım şimdi tekrar Chrome kullanıyorum bir sorun yok fakat sanırım ilkkez bu sorun avira antivirus programını sildigimde oldu aviranin beraberinde getirdiği extra interet secure gibi kendisine bağlı uygulamaları tam silememiştim onlardan kaynaklı olabilecegini düşünüyorum artık Esed nod 32 kullaniyorum mutluyum.

    mert1 mert1 (1)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Avira bir zamanlar popüler bir yazılımdı ayrıca eset de aynı darkcrak 3 yıl önce
    • olabilir fakat avira beraberinde bir sürü kendisine bağlı uygulama yükletiyor laptop'ı yoruyor birde ben o bağlı programları program files dan silmeye çalıştığımda olanlar oldu işte :D mert1 3 yıl önce