Bağlantınız Gizli Değil Hatası nasıl giderilir?

Merhabalar ben bağlantınız Gizli Değil Hatası alıyorum ve girmek istediğim bazı sitelere giremiyorum. Geçersiz sertifika ile ilgili bir şey diyor ama tam olarak çözemedim. İnternette biraz araştırma yaptım tarih ve saatim güncel ayrıca Google ayarlarından da girmek istediğim siteye izin ver dememe rağmen siteye girdiğinde ise sayfanın yapısı değişiyor. Hata kodu ise bu NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

tugi35 tugi35 (6)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir çözüm biliyorum fakat bunu dener misin:

    1. İlk olarak CMD yi yönetici olarak aç
    2. Ardından şu komutları gir.
      • NETSH INT IP RESET C:\RESETLOG.TXT
      • NETSH WİNSOCK RESET
      • IPCONFİG /FLUSHDNS
      • EXİT
    3. Bu komutları girdikden sonra bilgisayarını yeniden başlat ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol et.

    Bu sorun çoğunlukla Google chrome da oluşuyor ve bilgisayarın https veya html sertifikasında sorun olduğu zaman oluşuyor. Bu sorunu çözmek için ise Ağ verilerini temizlemek gerekiyor bilgisayardan yani bağlı olduğunuz wifi yi unutup veya resetleyip tekrardan bağlanmanız gerekiyor üstdeki yöntemi deneyip çözüme ulaşa bilirsin

    Sorununun çözülüp çözülmediğini bizim ile paylaşır mısın denedikten sonra

    darkcrak darkcrak (5158)