Bağlantınız özel değil hatası nasıl çözülür?

Merhaba, bu olay başıma 2. kez geliyor. Geçen sefer de her şeyi denedim sonuç alamayınca format atmak durumunda kaldım. Sorun şöyle "www.google.com" olunca bağlantınız özel değil hatası alıyorum ancak "www.google.com.tr" olursa hiçbir sorun olmadan arama yapabilyorum. Sertifikaların eksik olduğunu düşünüyorum ama hiçbir yerde bununla alakalı bir bilgi bulamadım varsa aynı sorunu yaşayıp çözen anlatırsa sevinirim. Çünkü bıktım bu durumdan, denediğim çözümleri yazıyorum:

Saat ve tarih düzgün, Windows güncellemeleri en güncel halinde ve internette ne bulduysam denedim ancak sonuç alamadım. Format çözüyor ancak tekrar olabiliyor. Farklı tarayıcıda da denedim Opera GX kullanmaktayım, Chrome ve Edge aynı.

haktanalbayrak haktanalbayrak (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Chrome güncel midir? Tarayıcı önbellek ve geçmişi temizlemeyi denediniz mi?

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    2 yıl önce cevaplandı

      Bu sorun genelde Google Chrome’de oluşuyor yani HTTPS veya HTML sertifikasında sorun olduğu zaman genel olarak bu sorun ile karşılaşılıyor. Bu sorunu çözmek için ağınızdaki verileri temizlemek gerekiyor, çözümü ise çok basit; ilk olarak mevcut ağınızı unutun ve mevcut ağınıza tekrardan bağlanın. Aşağıda vereceğim adımları da uygulayabilirsiniz.

      Çözüm:

      1. İlk olarak CMD'yi bilgisayarınızda yönetici olarak açın.

      2. Ardından aşağıda verdiğim komutları CMD'ye girin.
        • NETSH INT IP RESET C:\RESETLOG.TXT
        • NETSH WİNSOCK RESET
        • IPCONFİG /FLUSHDNS
        • EXİT
      3. Bu komutları girdikten sonra bilgisayarını yeniden başlat ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol et.
      darkcrak darkcrak (5148)