Bağlı olduğum Wi-Fi'ı hızlandırabilmem mümkün mü?

Ben otelin internetine bağlanıyorum, VPN ile birazcık hızlanıyor ama yine de çok yavaş ve video izleyemiyorum. İnterneti kullanan diğer kişileri ağdan atsam bile aynı sorunu yaşamaya devam ediyorum. İnterneti hızlandırmamın bir yolu var mı? Birde ücretsiz bir VPN uygulaması önerir misiniz? Telefonum Samsung Galaxy Note 3 ve rootludur

NOT: Modem arayüzüne giremiyorum

yardim1315 yardim1315 (37)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Birileri seni ağır kandırmış, orası kesin :)

    İnternet senin değil, modem arayüzüne giremiyorsun (yani hiçbir şekilde yönetemiyorsun) ama bağlanan diğer kişileri attığını ve üstelik bunu otel internetine yaptığını iddia ediyorsun? Bana çok saçma geldi ne yalan söyliyim, internette gördüğün her uygulamaya güvenme bana sorarsan

    Wi-Fi hızlandırılabilir mi?

    Teorik olarak böyle bir şeyin mümkün olduğunu düşünmüyorum, internetin hızı genellikle

    • Altyapına
    • Modemin gücüne
    • Bağlanan kişi sayısına bağlıdır

    Otel olduğu için altyapı ve modem konusunda herhangi bir sıkıntı olmadığını da düşünürsek muhtemelen bağlanan kişi sayısının yoğunluğundan dolayı bir yavaşlık yaşıyorsun. Bence öyle idare et ve fazla kurcalama, otel yetkilileri internete müdahele etmeye çalıştığını farkederse hoşuna gitmeyecek sonuçlar ortaya çıkabilir

    Ücretsiz VPN uygulamaları

    Betternet

    Opera VPN

    Turbo VPN

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Abi atıyorum derken onlara ping gibi bir sey atiyor ve onlarda site gibi bir sey giremiyor denedim ve olduda genelde ablama yapiyorum :) ve vpn olarak en hizlisi olani hangisi onerdiklerinizden ve ek olarak dns ayarlarsam daha da hizlanirmj yardim1315 6 yıl önce
    • Valla nasıl yapıyorsun ne yapıyorsun bilemem ama otel interneti gibi ortak kullanılan internetlerde yapmanı tavsiye etmem. Opera VPN gayet güzel, onu tavsiye ederim @yardim1315 omercik 6 yıl önce
    • Birde şu mantığı kafandan çıkarmalısın: "İnternetim yavaş, VPN indireyim ya da DNS değiştireyim hızlansın" Böyle bir şey yok, öyle olsa herkes 4 mbps'lik internet paketi alırdı evine, daha sonra VPN indirirdi.. Neden 100 mbps'e para verilsin ki değil mi? VPN'nin amacı interneti hızlandırmak değildir, internette dolaşırken senin güvenliğini üçüncü parti kişilerden ve yazılımlardan bir nebze olsa korumaktır @yardim1315 omercik 6 yıl önce
    • @farurhenho Ama DNS değiştirince internet bir nebze de olsa hızlanıyor. toprak34 6 yıl önce
    • Hızlanıyor zannetiğin şey aslında o sitenin yurtdışı sunucularının Türkiye sunucularından daha rahat olması. Aslında hızlanan şey internet değil @toprak34 omercik 6 yıl önce

    @yardim1315 DNS değiştirirsen hızlanacaktır. En hızlı DNS lerden biri budur (ben bunu kullanıyorum)= 8.8.8.8 – 8.8.4.4

    Android cep telefonlarda ve Android Tabletlerde DNS nasıl değiştirilir? (tıkla)

    Windows 10'da DNS nasıl değiştirilir? (tıkla)

    En hızlı DNS Adresleri (tıkla)

    toprak34 toprak34 (2026)